Wystawy w 2012 r.

05 FESTIWAL FOTODOKUMENTU W POZNANIU

150 zdjęć autorstwa 15 niemieckich fotografów będzie można oglądać podczas piątej edycji Festiwalu Fotodokumentu w Poznaniu. Tematem tegorocznej edycji Festiwalu jest „Sztuka rewitalizacji”, której dominującym nurtem są tereny przemysłowe, postindustrialne przekształcane w prawdziwie twórcze i barwne tereny kultury, a także równolegle zachodzące przemiany społeczne.

czytaj więcej

AFRYKA W OBIEKTYWIE RYSZARDA KAPUŚCIŃSKIEGO - WERNISAŻ WYSTAWY

„Fotografie z Afryki. Ryszard Kapuściński” – to tytuł wystawy niezwykle cenionego reportażysty, której wernisaż odbył się w 2PiR galerii WSNHiD 5 czerwca, a wystawa potrwa do 30 czerwca. Ekspozycję tworzy 65 zdjęć, stanowiących część wystawy „Ludzie, których spotkałem”, a prezentowanej w marcu 2007 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, tuż po śmierci pisarza. Otwarcie wystawy uświetni swoją obecnością Alicja Kapuścińska – wdowa po Ryszardzie Kapuścińskim, z zawodu lekarz pediatra.

czytaj więcej

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI: ALFABET. FOTOGRAFIE Z LAT 1953-1958

wernisaż: 4.04.2012r., godz. 18.00
ekspozycja: 4.04.2012r. – 20.05.2012r.
kurator wystawy: Monika Piotrowska 
Galeria 2piR
Wystawa powstała dzięki współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku

czytaj więcej

LIVE EVENT PAWEŁ SUPERNAK I RAFAŁ SIDERSKI

Wszelkie korespondencje dziennikarskie na żywo od dawna już nie są tak popularne, jak realizowane na żywo przedsięwzięcia rozrywkowe. Określenie „live” podnosi im tak oglądalność, jakby miało moc czarodziejską, choć przecież każdy taki „event” jest kompletnie reżyserowany. Na żywo może tu być jedynie czyjaś wpadka, gapiostwo, załamanie lub śmierć.

czytaj więcej