Wystawy w 2010 r.

03 Festiwal Fotodokumentu

6-7 listopada 2010, Poznań

Galeria 2piR w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa WSNHiD, ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby St. 10

6 listopada 2010, godz. 18.00  – otwarcie z 15-minutowym recitalem śpiewaczki Josephine Pilars de Pilar i skrzypaczki Anny Zielińskiej
7 listopada 2010, godz. 12.00  – Dzień Fotokastu
wystawy listopad- grudzień 2010

Wystawa międzynarodowa: “Bez rewolucji”
małe społeczności jako symbol XXI wieku – epoki społeczeństwa „masowych mniejszości”
Ponad 150 zdjęć 11-tu autorów, w tym 6-ciu zagranicznych
Wystawa będzie prezentowana w dn. 6 - 30 listopad 2010 r. w Poznaniu, od 2 grudnia 2010 (do 30.12) - w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej SWPS, Chodakowska 19/31

Wystawa prac Witolda Krassowskiego: „Pieśń na wyjście. Ostatni mistrzowie sceny”
50 portretów polskich aktorów odchodzącej generacji
8-30 grudzień 2010 r., Galeria 2piR w Poznaniu, WSNHiD

Dzień Fotokastu
Około 3 godzin pokazu, w tym:
- indywidualne prezentacje multimedialne zagranicznych uczestników wystawy „Bez rewolucji”:  Lurdes R. Basoli, Kosuke Okahary, Michaela Grieve, Aleksandra Czekmieniewa i Ami Vitale
- rozmowy Lurdes R. Basoli, Kosuke Okahary, Michaela Grieve, Ami Vitale z Witoldem Krassowskim (w języku angielskim z tłumaczeniem dla publiczności na język polski)
- pokaz fotokastów nagrodzonych w polskich konkursach

Siegward_Schmitz_Weglarze.jpg

Od kuratora:
03 Festiwal Fotodokumentu będzie odnosił się do skrajnie odmiennych zachowań i problemów małych społeczności, dominujących w XXI wieku, w przeciwieństwie do wieku XX – epoki wielkich ideologii, rewolucji i ruchów społecznych. W tyglu tych wspólnot mieszają się zapomniane plemiona, nienawidzące się wzajemnie grupy etniczne, grupy imigrantów, rodzice, dzieci i małżonkowie zabitych w dzielnicach wyjętych spod prawa, poszukiwacze seksualnych megadoznań, starzy aktorzy, harcerze, transwestyci, umysłowo upośledzeni, biedota, żyjący na skraju cywilizacji węglarze... Mniejsze wspólnoty nie są mniej ważne. Ich sposób życia może istotnie wpływać na odnajdywanie tożsamości przez nas wszystkich, tzw. ludzi „cywilizowanych”, reprezentantów „świata Zachodu”. Żyjemy w globalnym społeczeństwie „masowych mniejszości”, w którym ‘los każdego człowieka w każdym zakątku planety wpływa na losy innych i przez losy innych jest kształtowany’ /Zygmunt Bauman/.

Kurator: Monika Piotrowska

Adam_Lach_transs.jpg

Organizatorzy: proFotografia, WSNHiD w Poznaniu, SWPS w Warszawie

WYSTAWA MIĘDZYNARODOWA „BEZ REWOLUCJI”

Fotografowie zagraniczni: Lurdes R. Basoli (Hiszpania), Ami Vitale (USA), Aleksander Czekmieniew (Alexander Chekmenev, Ukraina), Michael Grieve (Wlk. Brytania), Kosuke Okahara (Japonia), Siegward Schmitz (Niemcy)
Fotografowie polscy: Filip Ćwik, Arkadiusz Gola , Maciej Jeziorek, Adam Lach, Michał Sita

Lurdes_Rodrigez_Basoli_Caracas.jpg

WYSTAWA „PIEŚŃ NA WYJŚCIE. Ostatni mistrzowie sceny”:
zdjęcia WITOLDA KRASSOWSKIEGO

Kilkadziesiąt dojmująco szczerych, reporterskich portretów największych osobowości polskiego teatru i filmu. Część osób sportretowanych już odeszła, jak Hanka Bielicka, Gustaw Holoubek, Wieńczysław Gliński, Zbigniew Zapasiewicz.
Ludzie ze sceny bez sceny – ich życiowej podstawy czy podstawowego życia. Odarci ze sceny, ale nie odarci z życia. Mniej lub bardziej dogasający, ale do końca emanujący ogromną indywidualnością – tą, którą w młodej generacji aktorów zabiła komercja. Z twarzy i gestów starych aktorów można czytać historię ich przeżyć, doznań, ciężkiej pracy nad warsztatem, nad duchowością, nad doskonałością przekazu i kontaktu z widzem. Narzuca się myśl, że to są aktorzy prawdziwi. Choćby z racji swoich dokonań zasługują na pamięć.
Przy masowym braku akceptacji dla ludzi starych, oni stanowią zadziwiający, masowy wyjątek: są społecznie akceptowani. To triumf ich „pieśni na wyjście”.

W I T O L D   K R A S S O W S K I   od 30 lat zajmuje się reportażem i fotografią społeczną. Publikował w wielu wydawnictwach europejskich. Laureat i juror World Press Photo.

Projekt współfinansowany przez Miasto Poznań

Organizatorzy:

pro_fotografia_logo.jpg

\logo_krotkie_male_1.jpg logo_wawa.gif

 

Patroni medialni:

Logo_TVP_Pozna____2312x433_.jpg      nw_logo_pl_nowe_jpg.jpg

5_klatek.jpg

38717_3.jpg

kf_winietkamala.jpg

 

Współfinansowanie:
poznan_know_how.jpg

Partnerzy:

123CAFPNT1BCARCDSYECANPJBGZCAPSRK1ICAVJ8O1BCA12GPYTCAR23QKXCA1CPRT3CAPMZIS7CAVA5RG1CA264J5HCAN41Y2JCAVWD0LKCAHI7FS9CAE4S1SQCAV4TZJXCAXFLT5UCAXQE7GSCASL8U3O.jpg


 zpaf_pl.jpg

Data publikacji: 2010-10-20Strony: 1 

Powrót do listy