Wystawy w 2010 r.

PIEŚŃ NA WYJŚCIE. OSTATNI MISTRZOWIE SCENY

WYSTAWA „PIEŚŃ NA WYJŚCIE. Ostatni mistrzowie sceny”: 
zdjęcia WITOLDA KRASSOWSKIEGO

Wernisaż: 8 grudnia 2010 roku, godz. 19.00, Galeria 2PiR

Kilkadziesiąt dojmująco szczerych, reporterskich portretów największych osobowości polskiego teatru i filmu. Część osób sportretowanych już odeszła, jak GustawHoloubek, Wieńczysław Gliński, Zbigniew Zapasiewicz, Hanka Bielicka...

czytaj więcej

03 FESTIWAL FOTODOKUMENTU

6-7 listopada 2010, Poznań
Galeria 2piR w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa WSNHiD, ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby St. 10

6 listopada 2010, godz. 18.00  – otwarcie z 15-minutowym recitalem śpiewaczki Josephine Pilars de Pilar i skrzypaczki Anny Zielińskiej

7 listopada 2010, godz. 12.00  – Dzień Fotokastu
wystawy listopad- grudzień 2010

czytaj więcej

MARIUSZ STACHOWIAK FOTOGRAFIA JAK KROMKA CHLEBA WYSTAWA

Mariusz Stachowiak „Fotografia jak kromka chleba“
Galeria 2piR, 
Wernisaż: 13 października, godz. 18.00
Kurator: Monika Piotrowska

Był z aparatem zrośnięty. Obojętnie, w jakim był stanie, co robił wcześniej, co jadł, co pił, ile pił, chory czy zdrowy – wychodząc z domu musiał mieć przy sobie aparat. Fotografia prawdopodobnie była jedynym obszarem, po którym poruszał się absolutnie pewnie, nie szukając azymutu. Azymut miał w sobie. W 2005 r. pisał: „Opublikowałem kilkaset fotoreportaży o charakterze „społecznym” (w cudzysłowie, bo jakże mogą być inne?). Zawsze u źródła mej fascynacji jest kondycja ludzka – zadziwienie nad jej fenomenem.” 

czytaj więcej

KOCHAM POLSKĘ MARIUSZ FORECKI

Wydaje się oczywistym, że powinno się przynajmniej trochę lubić swój kraj. Nawet, jeśli tak często rodzi się pytanie: dlaczego. Po co. Pomimo czego.

Polska na moich fotografiach nie jawi się jako kraina wspaniałości i szczęścia. Nie jest też obszarem beznadziei i marazmu. Polska, jaką opisuję, mimo, że pełna słabości i niedoskonałości, kipi od pasji, ciepła i specyficznego humoru. Lubię jej niedoskonałości i wady. Właśnie dzięki nim jest mi bardzo bliska, lubię ją taką, jaką jest. I chciałbym, żeby inni polubili taką Polskę od pierwszego wejrzenia.
czytaj więcej

ALL THAT JAZZ - WYSTAWA RYSZARDA HOROWITZA

„All That Jazz” to tytuł wystawy autorstwa Ryszarda Horowitza, której ekspozycję można było oglądać w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Wystawa zakończyła się uroczystym finisażem 17 maja 2010 r. o godz. 18.00 , podczas którego obecny był autor prac, Ryszard Horowitz - polski fotografik, tworzący w Stanach Zjednoczonych, jeden z najznamienitszych fotografów, prekursor komputerowego przetwarzania fotografii, obsypany dziesiątkami nagród, współzałożyciel amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA.

czytaj więcej