Wystawy w 2007 r.

"NONSUCH" - WERNISAŻ WYSTAWY STEFFI KLENZ

„Nonsuch” – to tytuł wystawy fotografii autorstwa Steffi Klenz, której wernisaż odbył się 14 listopada w 2piR galerii. Wystawa potrwa do 7 stycznia 2008 r.

czytaj więcej

WYSTAWA VIOLI KUŚ - TOP_MODEL MADE IN POLAND

TOP_MODEL Made in Poland” – to tytuł wystawy fotografii Violi Kuś, której wernisaż odbył się 11 maja w „2piR galerii”. Wystawa odbywa się w ramach V Biennale Fotografii w Poznaniu i potrwa do 10 czerwca. 

czytaj więcej

"OSTATNIA WIECZERZA" - WERNISAŻ WYSTAWY ADAMA LELKO

„Ostatnia Wieczerza” – to tytuł wystawy autorstwa Adama Lelko, której wernisaż odbył się 27 marca w „2piR galerii” w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Wystawa potrwa do 13 kwietnia.
Wystawa składa się z 13 prac fotograficznych. Lelko przedstawia niejako wizerunki 12 apostołów oraz Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. „U genezy mojej fotograficznej autoinscenizacji „Ostatnia Wieczerza” leży chęć wcielenia się w postacie z obrazu Leonarda da Vinci (chęć bycia „jak...”). Nie w postacie historyczne apostołów takie jakimi były w rzeczywistości, ale w ikony kultury (może nawet popkultury), jakimi się stały – pisze o swoich pracach Adam Lelko.

czytaj więcej

"OBRAZ ZAPACHU" PIOTRA BUJNOWICZA

„Obraz zapachu” to tytuł wystawy fotografii  z planu filmu „Jasminum” w reż. Jana Jakuba Kolskiego autorstwa Piotra Bujnowicza. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 14 marca o godz. 18.30 w „2piR galerii” w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

czytaj więcej

ASIA-EUROPE MEDIATIONS - WYSTAWY, KONFERENCJE, FESTIWALE

"Asia-Europe Mediations" to największe wydarzenie artystyczne w Polsce, prezentujące sztukę współczesną z 23 krajów Azji i 22 krajów Europy. Impreza rozpoczęła się  30 czerwca 2007 roku w Poznaniu. W realizacji projektu brało udział kilkanaście instytucji sztuki w Poznaniu, oraz galerie z Łodzi i Warszawy. Kontynuacją programu będą wystawy i prezentacje w Berlinie, Hanowerze, w Dartingon w Wielkiej Brytanii, a w listopadzie 2007 zaplanowane są wystawy w Zendai MOMA w Szanghaju.

czytaj więcej

"PRZESZŁOŚĆ WSPÓŁCZEŚNIE: LONDYN" - WYSTAWA MARKA POŹNIAKA

W Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w„2piR galerii” 13 lutego 2007 r. odbyła się wystawa Marka Poźniaka „Przeszłość współcześnie: Londyn".

czytaj więcej