Wystawy w 2006 r.

"PORTRET"

Wystawę tworzy 60 fotografii. Artyści głównym przedmiotem twórczego zainteresowania uczynili człowieka. Formą przedstawienia jest portret w ujęciu psychologicznym, a zasadą rządzącą ich pracami – eksperyment. Wspólnie tworzą oryginalną przestrzeń osobistych poszukiwań, surrealistyczny kamuflaż portretu.

halina_7_1.jpg

„Portretowanie ma świetny rodowód i długą tradycję, choć w historii sztuki bywało różnie. Począwszy od sztuk plastycznych a skończywszy na fotografii. Portret jest sztuką trudną, może najtrudniejszą, bo dotkliwie ujawnia szalbierstwo artysty. O urodzie portretu decydują nie tylko wartości artystyczne i estetyczne, ale sztuka wizażu lub przetworzenia, co wymaga specjalnego talentu i kunsztu postrzegania modela” – mówi jeden z twórców Piotr Stasik.

jerzy2.jpg

By ukazać odmienne spojrzenie na portret artyści wykorzystują techniki multimedialne oraz różnorodność kolorystyczną. Zestawiając kontrastowe barwy tworzą portrety, które są wyrazem kondycji emocjonalnej osób portretowanych. Całość to często  rodzaj surrealistycznego snu, podróży w głąb intymności i uczuć.

ms2a.jpg

Prace artystów Grupy Eksperyment - Formy 3 zasługują jednak na oddzielne interpretacje. Każdego z twórców cechuje twórczy indywidualizm oraz odmienność poszukiwań. Ich wspólnym mianownikiem wydaje się być jednak sposób podejścia do portretu.

Fotografie autorstwa: Rafała Jasionowicza, Jacka Kulma, Majki Serafin i Piotra Stasika będzie można oglądać w „2piR galerii” do 30 czerwca.

Wystawa związana jest z obchodami powstania 60-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików w Polsce.

Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Strony: 1 

Powrót do listy