Wystawy w 2006 r.

"KWADRAT"

20 maja o godz. 16.00 w 2πr galeria Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbył się wernisaż wystawy Projekt Kwadrat. Wernisaż  rozpoczął IV Biennale Fotografii w Poznaniu. Projekt Kwadrat to prace pięciu artystów: Stanisława Wosia, Leszka Żurka, Jerzego Chaberka, Jerzego Łapińskiego, Wojciecha Wilczyka.

Stanislaw_Wos_Wilenskie_memento_mori

 Leszek_Zurek_Moje_ogrodywojciech_wilczyk_z_cyklu_zycie_po_zyciu

 

Artyści, których prace składają się na Kwadrat, choć nie wprost, sięgają do tradycji czarnego kwadratu w twórczości Kazimierza Malewicza i jego doktryny suprematyzmu. To co ich łączy, to specyficzne fotografowanie związane z tzw. średnim formatem zdjęć (6 x 6 cm). Projekt Kwadrat w 2πr galeria będzie można oglądać do 20 czerwca. Patronat medialny nad wystawą objęło Radio Merkury, TVP3, Exit, Fotografia, independent.pl. To już trzecia wystawa działającej od października galerii. Do tej pory w 2πr galeria prezentowane były: "Hometown" Krzysztofa Zielińskiego (październik-listopad 2004), "Dziennik podróżny" Jerzego Andrzeja Lecha (luty-marzec 2005).

2πr galeria w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa to miejsce stałej prezentacji fotografii. Nazwa nawiązuje do przestrzeni galerii - zbudowanej na planie okręgu rotundy dającej wyjątkowe możliwości wystawiennicze. Celem 2πr galeria jest promocja młodego pokolenia artystów, którzy poszukują własnej drogi twórczej. Ma pomóc w promocji ciekawych postaw w fotografii polskiej, ale także konfrontować je i wywoływać dialog z innymi, szczególnie z krajów naszego regionu Europy, twórcami młodej generacji. Istotnym punktem działań galerii jest także pokazywanie wystaw artystów o ustalonej już światowej renomie, a w szczególności tych, którzy dotąd nie byli w naszym kraju pokazywani. Pozwoli to przybliżyć publiczności najważniejsze nurty i kierunki współczesnej fotografii w świecie. Galeria ma również spełniać funkcję edukacyjną. Planowane są spotkania z fotografami, krytykami i historykami.

Strony: 1 

Powrót do listy