Prelegenci

Prelegenci

     
 Piotr Szczotka  Joanna Zapała  Agnieszka Gaweł   Wojciech Kozłowski
       
 Maria Skommer  Tomasz Borowski  Grzegorz Sanocki  Kinga Łukomska


 

 1. Rola dotyku i masaż u pacjentów po traumatycznych przejściach.

Piotr Szczotka - dypl. masażysta.  lic. promocji zdrowia. Instytut Bodywork s.c. Autor wielu artykułów i książek na temat masażu i pracy z ciałem. Popularyzator masażu i metod pochodnych w mediach. Szkolenia IMBW. DMA, TE, wydawnictwo, prelekcje.

Słowa kluczowe: praca z pacjentem w silnym stresie, po urazach, dotyk w komunikacji, profesjonalne rozumienie relaksacji, odnowa psychosomatyczna, awersją do dotyku, relaksacja jako wstęp do terapii, napięcie, standardy w postępowaniu, wzorce ruchowe a obrona, domniemane przykurcze.

Wykład interaktywny z elementami pokazu praktyki. Budowanie strefy zaufania i bezpieczeństwa u pacjentów po mieszanej traumie. Praca dystalna z napięciami, różnicowanie metod, konsekwencja. 

Dodatkowe informacje:

2. Uważność, zdrowe myślenie i zaangażowanie w relacji z pacjentem i samym sobą. 

Joanna Zapała – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psychoonkolog. Dyrektor Centrum Psychoterapii Integralnej. Prezes Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS. Kierownik Merytoryczny Studiów Podyplomowych pt.:“Psychosomatyka i somatopsychologia“ w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. 

Słowa kluczowe: poprawa jakości życia, dbanie o siebie, praktyka uważności, motywacja, radzenie sobie z negatywnymi emocjami, poprawa sił witalnych, Racjonalna Terapia Zachowania, psychosomatyka i somatopsychologia.

Wykład interaktywny z prezentacją multimedialną, elementy pracy warsztatowej

Dodatkowe informacje:

3. Komunikacja werbalna i niewerbalna w pracy z ludźmi z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (c2-c7)

Agnieszka Gaweł – mgr Inżynierii Środowiska, uczestniczka studium psychoterapii, dyplomowany Life Coach, od 6-ciu lat opiekunka osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym a od roku pracuje również jako niezależny Life Coach. Pasjonatka życia, głęboko zainteresowana człowiekiem i jego umysłem, promotorka rozwoju osobistego. 

Słowa kluczowe: komunikacja werbalna i niewerbalna, stres, trauma, dotyk w pracy z niepełnosprawnymi fizycznie, napięcia, ból, fizjoterapia.

Szkolenia – II stopień interpretacji marzeń sennych, I stopień refleksologii stóp, masaż klasyczny o profilu rozszerzonym.

Dodatkowe informacje:

4. Czy jest coś takiego jak „alergia” na dotyk?!

Wojciech Kozłowski - jest fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej, terapeutą terapii czaszkowo-krzyżowej Upledgera oraz instruktorem sportu. Od wielu lat pracuje z dziećmi a od 1994 roku pracuje w Przedszkolu Specjalnym "Orzeszek".  W Centrum Uśmiechu Dziecka - Montessori  w Poznaniu zajmuje się diagnozowaniem Zaburzeń Przetwarzania Sensorycznego i prowadzeniem terapii. Jest członkiem The International Association of Healthcare Practitioners. W wolnych chwilach promuje zdrowe odżywianie oraz japoński trening biegowy „Slow Jogging”. Prowadzi własną stronę www o Integracji Sensorycznej dla rodziców i terapeutów.

Słowa kluczowe: integracja sensoryczna, nadreaktywność dotykowa, podreaktywność dotykowa, poszukiwacz sensoryczny, dysfunkcje integracji sensorycznej, somatognozja, dyspraksja.

Wykład interaktywny z elementami pracy warsztatowej.

Dodatkowe informacje: 

5. Zastosowanie terapii tańcem w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych.

Maria Skommer – Zainteresowania naukowe: Psychologia kliniczna, psychosomatyka, psychoterapia (indywidualna, grupowa, rodzin), zastosowanie tańca w psychoterapii

Słowa kluczowe: objawy zaburzeń psychosomatycznych, napięcia a funkcjonowanie somatyczne, praca z napięciami, terapia zaburzeń psychosomatycznych, terapia tańcem, choreoterapia, psychosomatyka i somatopsychologia.

Wykład z prezentacją multimedialną

Dodatkowe informacje:  

6. Kilka słów o Twojej trzeciej ręce. Czyli jak rozmawiać z pacjentem,  by osiągnąć sukces w terapii.

Tomasz Borowski  – jest fizjoterapeutą, terapeutą manualnym i językoznawcą. Absolwent Akademii Medycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w terapii trudnych zespołów bólowych kręgosłupa i stawów. Twórca koncepcji Podologii Funkcjonalnej. Zajmuje się szkoleniem z zakresu komunikacji z pacjentem. Redaktor Naczelny portalu Fizjopedia.pl. Do jego pozazawodowych pasji należą: granie i uczenie gry na bębnach; tworzenie muzyki w klimatach reggae i dub oraz fotografika. Jest również licencjonowanym przewodnikiem muzealnym po terenie byłego obozu koncentracyjnego Stutthof.

Słowa kluczowe: neurolingwistyka, fizjoterapia, terapia, komunikacja, język.

Dodatkowe informacje:  

7. Czyste intencje i czyste ręce, czyli co nieco o dezynfekcji. 

Sanocki Grzegorz  – magister ekonomii specjalista ds. wyposażenia gabinetów masażu i rehabilitacji. Współwłaściciel firmy LurguS, zajmującej się sprzedażą i dystrybucją sprzętu i niezbędnych elementów wyposażenia gabinetów masażu, literatury branżowej i płyt DVD. Firma LurguS współpracuje z czołowymi liderami opinii z branży masażu w Polsce, z wykładowcami wyższych uczelni,  autorami czołowych publikacji o masażu. 

Słowa kluczowe: wyposażenie gabinetu masażu, akcesoria do masażu, środki czystości w gabinecie masażu, środki dezynfekcji w gabinecie masażu, jakie środki do dezynfekcji zastosować w gabinecie masażu.

Wykład interaktywny z prezentacją multimedialną.

Dodatkowe informacje:  

8.  Porusz swój umysł swoim ciałem, czyli jak się odprężyć po pracy z pacjentem. Terapeuta opiekuje się sobą - warsztat ruchowy. 

Kinga Łukomska - FizjoMove, Akademia Zdrowego Człowieka.

Dodatkowe informacje: