ATW4.jpg

Pracownia rękodzieła artystycznego NOWOŚĆ

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Pracownia Rękodzieła Artystycznego, to pracownia, w której poznacie różne techniki rękodzielnicze, rozwiniecie umiejętności manualne, pobudzicie kreatywność. To miejsce, gdzie w miłej atmosferze, przy muzyce i herbatce, powstaną piękne przedmioty. Przedmioty wykonane z pasją i starannością, którymi można udekorować dom. Biżuteria, którą można obdarować przyjaciół. Celem pracowni jest połączenie przyjemnego z pożytecznym. Relaks i satysfakcja.

PROGRAM ZAJĘĆ: 

Zajęcia 1:

Pierwszy krok w sutaszu.

Najprostsza bransoletka z koralików o dowolnym kształcie i dwóch sznureczków do sutaszu. Na zajęciach zostaną także omówione akcesoria do tworzenia biżuterii.
Należy przynieść cienką igłę, nić nylonową ( cienką i mocną ), nożyczki.
Pozostałe materiały będzie można zakupić u prowadzącej, natomiast osoby, które chcą same dobrać sobie kolorystkę powinny przynieść: koraliki ( małe, około 3 mm, 30-40 sztuk, większych mniej ) o dowolnym kształcie, okrągłe, kwadratowe mogą być też oponki (Toho 03 lub 06). Dwa sznureczki do sutaszu o długości 30 cm w jednym lub w dwóch kolorach. Dwie końcówki do wklejania, 2 kółeczka montażowe i karabińczyk.

Zajęcia 2:

Bransoletka Shamballa z przesuwanym zapięciem ze sznureczków używanym w bransoletkach przyjaźni. Będzie potrzebny sznurek woskowany 1mm i koraliki. Szczegóły omówimy na zajęciach poprzedzających.

Zajęcia 3 i 4:

Papierowa wiklina. Na pierwszych zajęciach nauczymy się jak zwijać tutki do papierowej wikliny i zaczniemy zaplatanie najprostszej, okrągłej formy. Należy przynieść kilka tradycyjnych gazet lub ulotki, gazetki reklamowe. Unikamy mocno lakierowanych sztywnych czasopism.

Zajęcia 5:

Obrazy fotograficzne na drewnie. W tej technice bardzo ważna jest fotografia, którą będziemy chcieli umieścić na desce lub pudełku. Na wcześniejszych zajęciach omówimy jak wykonać jej kserokopię. Będzie potrzebna deseczka lub drewniane pudełko.

Zajęcia 6 i 7:

Kółeczko KUMIHIMO. Powracamy do biżuterii. To bardzo prosta i przyjemna technika, za pomocą której możemy wyplatać sznury na bransoletki lub naszyjniki. Na pierwszych zajęciach wykonamy próbkę pracy bez koralików, a następnie zaczniemy sznur z koralikami. Będzie potrzebne kółko Kumihimo ( można samemu zrobić zamiennik z tektury) i sznurek (najlepiej satynowy w dwóch, trzech kolorach), a także koraliki toho 8/0 jedna paczka i kordonek.

Zajęcia 8:

Ostatnie spotkanie, to zajęcia, których temat czy technikę wybiorą same kursantki. Będzie do wyboru kilka technik związanych z biżuterią ( np. sutasz, naszyjnik na bazie toho i koralików „z szuflady”) lub zdobienie świec na kilka sposób, sznurek z T-shirtu i szydełkowanie bez szydełka, na dłoniach, czarno-biały decoupage.

PROWADZĄCA: 

Agnieszka Wajzer-Nowak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Przez wiele lat współpracując z uczelniami (SWPS, School of FormCollegium Da Vinci - dawne WSNHiD), ośrodkami kultury (Młodzieżowe Domy Kultury, Stowarzyszenia związane ze sztuką ),  prowadziła warsztaty plastyczne z różnych technik rękodzielniczych dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Zajmuje się rzemiosłem artystycznym oraz prowadzi firmę realizującą projekty związane z filmami dokumentującymi wydarzenia artystyczne. Na blog.pasart.pl można zobaczyć kursy video, gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

 

Poniżej dwa kursy rękodzielnicze prowadzone przez p. Agnieszkę Wajzer-Nowak

Na zdjęciach można zobaczyć przykłady planowanych tematów i technik: