ATW4.jpg

Pracownia rękodzieła artystycznego NOWOŚĆ

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Pracownia Rękodzieła Artystycznego, to pracownia, w której poznacie różne techniki rękodzielnicze, rozwiniecie umiejętności manualne, pobudzicie kreatywność. To miejsce, gdzie w miłej atmosferze, przy muzyce i herbatce, powstaną piękne przedmioty. Przedmioty wykonane z pasją i starannością, którymi można udekorować dom. Biżuteria, którą można obdarować przyjaciół. Celem pracowni jest połączenie przyjemnego z pożytecznym. Relaks i satysfakcja.

PROGRAM ZAJĘĆ: 

Zajęcia 1 i 2:
Sztuka tworzenia kwiatów z papieru to wspaniała zabawa i wielka satysfakcja, szczególnie wtedy, gdy uda nam się wyczarować tak piękną, a jednocześnie prostą i tanią ozdobę, którą możemy przystroić prezent, stół na przyjęcie dla gości czy wykonać niebanalny bukiet. Obecnie także jest to bardzo modna technika dekoracji wnętrz i przyjęć. Zajmiemy się nią na dwóch pierwszych zajęciach. Jedyne co trzeba zabrać ze sobą to ostre nożyczki i ołówek. Na pozostałe materiały, które zakupi prowadząca (pastele, papier, klej ) zrobimy symboliczną składkę.

Zajęcia 3:
Wielką radość może nam dać ręcznie zrobiona biżuteria. Pierwszą techniką, którą się zajmiemy, będzie wykonanie bransoletki z koralików super duo i toho. To bardzo prosta technika, a jednocześnie bardzo efektowana. Wybór koralików jest ogromny. Materiały będzie można zakupić przez stronę internetową na zajęciach poprzedzających (czyli nr 2.) lub samemu w sklepie. Wszystkie szczegóły zostaną podane z wyprzedzeniem podczas warsztatów.

Zajęcia 4:
Tym razem poznamy technikę makramy. Powstanie bardzo efektowana bransoletka z wykorzystaniem okrągłych koralików i woskowanego sznurka. Do tej techniki przyda nam się podkładka ze styropianu i szpilki lub jakaś gruba, sztywna tekturowa podkładka i spinacze. Wszystkie szczegóły dotyczące koniecznych materiałów zostaną omówione z wyprzedzeniem na zajęciach.

Zajęcia 5:
Przez chwilkę rozstaniemy się z biżuterią i dla odmiany wykonamy coś techniką decoupagu. Poznamy preparat do spękań. Ozdobimy wieszak lub szkatułkę, które mogą być doskonałym prezentem lub ozdobą domu. Materiały zostaną zakupione przez prowadzącą z pieniędzy składkowych, zebranych na zajęciach nr 4.

Zajęcia 6:
Tym razem tematem naszych zajęć będą lampiony. Wykonamy je z papieru lub ozdobnych, szydełkowych serwetek. Będą potrzebne balony lub piłki dmuchane oraz szerokie pędzle. Pozostałe materiały zostaną zakupione z pieniędzy składkowych zebranych na zajęciach nr 5.

Zajęcia 7:
Wracamy do biżuterii. Jedna technika, wiele możliwości. Bransoletkę możemy wykonać na kilka sposobów i z różnych materiałów. Co kupić i gdzie? Wszystko zostanie omówione z wyprzedzeniem na zajęciach nr 6.

Zajęcia 8:
Na ostatnich zajęciach ozdobimy styropianową kulę za pomocą kwiatków z papieru i szpilek. To bardzo relaksujące zajęcie w sam raz na przedświąteczny czas. Szpilki i papier trzeba będzie dobrać ze sobą kolorystycznie. Aby dopasować się do klimatu świat Bożego Narodzenia, można wybrać złoto i czerwień.

PROWADZĄCA: 

Agnieszka Wajzer-Nowak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Przez wiele lat współpracując z uczelniami (SWPS, School of FormCollegium Da Vinci - dawne WSNHiD), ośrodkami kultury (Młodzieżowe Domy Kultury, Stowarzyszenia związane ze sztuką ),  prowadziła warsztaty plastyczne z różnych technik rękodzielniczych dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Zajmuje się rzemiosłem artystycznym oraz prowadzi firmę realizującą projekty związane z filmami dokumentującymi wydarzenia artystyczne. Na blog.pasart.pl można zobaczyć kursy video, gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

 

  • Poniżej dwa kursy rękodzielnicze prowadzone przez p. Agnieszkę Wajzer-Nowak

 

 

Na zdjęciach można zobaczyć przykłady planowanych tematów i technik:

C:\Users\Zorka5\Desktop\atw\kwiaty.jpg

 

C:\Users\Zorka5\Desktop\atw\lampiony i lampy.jpg

 

C:\Users\Zorka5\Desktop\atw\biżuteria.jpg

 

 

C:\Users\Zorka5\Desktop\atw\przedmioty dekoracyjne.jpg