Osoby z uszkodzonym słuchem – proces świadomego uczenia

W Polsce żyje ok. 900 tysięcy osób z poważnym uszkodzeniem słuchu, a blisko 50 tysięcy jest całkowicie głucha. Do niedawna były to osoby zrzucane na margines społeczny, mimo że wśród Głuchych jest wiele uznanych osobistości.

Collegium Da Vinci przy współpracy z Platformą Migaj.eu, Towarzystwem Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego "GEST" oraz Wielkopolską Jednostką Wojewódzką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym ma zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję pt. Osoby z uszkodzonym słuchem – proces świadomego uczenia. Celem konferencji jest przyjrzenie się potrzebom i problemom edukacyjnym, z którymi na co dzień  borykają się osoby z uszkodzonym narządem słuchu. Do dyskusji zapraszamy pedagogów, psychologów, działaczy organizacji pozarządowych, osoby zainteresowane tematyką. 

grafika

Konferencja odbędzie się 20 października 2017.

Rozpoczęcie godzina 9:45, planowane zakończenie 14:00


Organizatorzy:

logo cdv

Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci to wiodąca w Wielkopolsce szkoła wyższa, która we współpracy z otoczeniem biznesu zapewnia kompleksowy start w życie zawodowe swoich studentów.
Od 1996 roku dbamy by proponowane przez nas kierunki były zgodne z zapotrzebowaniem rynku, a programy studiów powstawały we współpracy z pracodawcami i partnerami biznesowymi. W Collegium Da Vinci w ramach codziennych zajęć uczymy realnych umiejętności zawodowych oraz kompetencji ułatwiających pracę w zmiennym środowisku biznesowym. Zapewniając codzienny, bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami wierzymy, że nasza szkoła jest pierwszym, najważniejszym stopniem w karierze. Dążymy do tego, by co najmniej 95% naszych absolwentów po ukończeniu szkoły znalazło zatrudnienie w wymarzonym zawodzie.


logo migaj

Migaj.eu

Największa w Europie platforma edukacyjna poświęcona nauce polskiego języka migowego oraz promocji kultury Głuchych. Można znaleźć na niej tysiące filmów w słowniku, lekcje na trzech poziomach zaawansowania, wiadomości z zakresu daktylografii oraz gramatyki, liczne informacje na temat kultury Głuchych i wiele innych ciekawostek.


logo gest

Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”

Celem działalności Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST” jest integracja zarówno tłumaczy, jak i wykładowców języka migowego. Działamy w różnych obszarach związanych ze wsparciem osób niesłyszących.


logo tpg

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym istnieje od 1991 roku,a w 2005 roku uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego.
13 Regionalnych Klubów Głuchoniewidomych. 2 Sekcje, w tym: Sekcja Rodziców i Opiekunów Dzieci Głuchoniewidomych i Sekcja Młodych Głuchoniewidomych.
Regionalny Klub Głuchoniewidomych w Poznaniu założony został przez Hannę Pracharczyk w 1995 roku.


Patroni:

kuratorium

Kuratorium Oświaty w Poznaniu


pefron

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 


Sponsorzy:

goplana

Goplana

Goplana to jedna z najstarszych polskich marek, oferująca wyroby czekoladowe. Założona ponad 100 lat temu przez braci Janusza i Wiesława Wilkońskich, niezmiennie cieszy się uznaniem konsumentów. Sympatia oraz zaufanie do produktów marki znalazły odbicie w licznych nagrodach przyznawanych marce.

Goplana to słodka alchemia: łącząc klasyczne formy i smaki wciąż odkrywa nowe oblicza czekolady. Wydobywa z niej to, co najbardziej magiczne. Fascynuje, urzeka kobiecością i elegancją, zniewala smakiem oraz atmosferą tajemniczości. Zgodnie z hasłem, towarzyszącym marce: Weź to na słodko!, Goplana postuluje optymistyczne podejście do życia. W cudowny sposób odmienia nastroje i przenosi do niezwykłego świata. Intryguje ciekawymi połączeniami smakowymi, dostarczając słodkiej przyjemności. Jej żywiołem jest czekolada!

Jej niezwykłe królestwo tworzą aksamitne tabliczki: gorzkie, mleczne, z nadzieniem lub dodatkami, puszyste pianki, nowoczesne praliny i cukierki w wersji orzeźwiającej i owocowej, a wśród nich również produkty bezglutenowe.

Szeroki wachlarz wyrobów marki charakteryzuje najwyższa jakość wykorzystanych surowców, niepowtarzalny smak oraz nowoczesne opakowania.


Reklamowy gadżet

Reklamowy gadżet

ReklamowyGadżet.pl to poznańska firma tworząca firmowe gadżety, gadżety reklamowe oraz upominki. Firma istnieje od 2008.

Młody i dynamiczny zespół, który pasjonuje się wszystkim, co jest związane z gadżetami reklamowymi i szeroko pojętą reklamą. Głównymi założeniami Firmy jest dostarczanie materiałów promocyjnych z logo Klientów:

  • najszybciej na rynku zachowując najwyższa jakość obsługi i obiecane terminy
  • doradzając i pomagając w optymalnym rozwiązaniu
  • w atmosferze szacunku obopólnego z Partnerami