Konferencje

Collegium Da Vinci nie ogranicza się wyłącznie do rozwoju oferty dydaktycznej uczelni. CDV organizuje szereg konferencji branżowych poruszającą bieżącą tematykę, nawiązującą do nowoczesnych technologii, prezentujące największe osiągnięcia wyróżniające się na rynku krajowym i międzynarodowym.

Dzięki współpracy z pracodawcami, partnerami biznesowymi takimi jak m.in.: IBM, Microsoft, International Coach Federation, REFA, Komputronik, Brand24, Dark Stork Studios, konferencje odbywające się na uczelni mają wysoki poziom merytoryczny, grono prelegentów zasilają najwyższej klasy specjaliści, a organizacja i przygotowanie wydarzeń spełniają oczekiwania bardzo wymagających uczestników.

O sukcesach organizowanych przedsięwzięć świadczą dyskusje uczestników na fanpagach, wymiana merytorycznych spostrzeżeń pomiędzy uczestnikami i prelegentami w mediach społecznościowych. III edycja konferencji Marketing i Technologia została porównana do dwóch innych najważniejszych tego typu imprez w Polsce: InfoShare i InternetBeta.

Prelegentami podczas konferencji StartUp 2+ byli między innymi Olgierd Wojtas - Google Polska, Mike Starkey - IBM Distinguished Engineer, Dagmara Nickel - Prezes Nickel Technology Park Poznań, Piotr Voelkel - Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox.

Podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu "Areterapia - Sztuka - Edukacja" zaproszeni paneliści – wybitni specjaliści różnych dziedzin nauki i sztuki, a także przedstawiciele filozofii i teologii różnych religii wspólnie z uczestnikami poszukiwali wspólnych elementów łączących mistycyzm, sztukę i naukę.

Studenci politologii podczas konferencji Aktualność myśli Marksa w XXI wieku podjęli refleksję na temat aktualności bądź nieaktualności wybranych obszarów myśli Karola Marksa. Obszarem analizy była dla studentów teoria ekonomiczna.

Wszystkie konferencje odbywają się w siedzibie Collegium Da Vinci w centrum Poznania. Budynek Uczelni należy do najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w kraju. Na 18 000 m2 powierzchni użytkowej znajdują się nowoczesne sale konferencyjne, w tym multifunkcyjna Aula Artis, która pomieści od 470 do 600 uczestników. Sale wyposażone są w projektory multimedialne, komputery, sprzęt nagłaśniający. Budynek jest w całości wentylowany i częściowo klimatyzowany.

CDV posiada wszystko, co niezbędne, aby organizowane konferencje były na najwyższym poziomie. Organizatorzy dbają, by uczestnicy czuli się komfortowo, a czas spędzony na konferencji był dla nich doskonałą okazją do poszerzania wiedzy, wymiany, myśli, doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów.