Konferencja Fascynujący świat matematyki

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, terapeutów, psychologów, edukatorów i pedagogów współpracujących z dziećmi w zakresie edukacji matematycznej, a także studentów pedagogiki do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwijania umiejętności matematycznych dzieci.

 

Zastanowimy się nad tym, jak zaciekawiać dzieci matematyką.

  • Jak wspólnie z nimi odkrywać matematykę?
  • Jak poczuć świat liczb?
  • Jak doświadczać i dostrzegać matematykę w otaczającej nas rzeczywistości?
  • Jakie warunki są potrzebne do kształtowania tzw. „zaradności matematycznej”?
  • Jak tworzyć zadania, aby intrygowały dzieci i inspirowały do samodzielnego eksperymentowania w poszukiwaniu rozwiązania? 

Podczas sesji plenarnej zostaną zaprezentowane przez badaczy edukacyjnych, a zarazem praktyków wypracowywane w polskich i szwedzkich ośrodkach metody wspierania rozumowania matematycznego dzieci.

Warsztaty, które proponujemy w drugiej części konferencji, stworzą przestrzeń do „popróbowania w działaniu” przedstawionych metod, a także odniesienia zawartych w nich propozycji do praktyki zawodowej uczestników konferencji.

Sesja dyskusyjna otworzy pole dzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z edukacją matematyczną. Oddanie głosu praktykom umożliwi podjęcie „gorących wątków”, które są dla nich szczególnie ważne, zwłaszcza w sytuacji zachodzącej zmiany w oświacie. Będzie to również okazja do wzajemnych inspiracji oraz (współ)kreowania nowych pomysłów i rozwiązań praktycznych.

 

Organizatorzy:

logo cdv

Collegium Da Vinci: 

Collegium Da Vinci to wiodąca w Wielkopolsce szkoła wyższa, która we współpracy z otoczeniem biznesu zapewnia kompleksowy start w życie zawodowe swoich studentów.
Od 1996 roku dbamy by proponowane przez nas kierunki były zgodne z zapotrzebowaniem rynku, a programy studiów powstawały we współpracy z pracodawcami i partnerami biznesowymi. W Collegium Da Vinci w ramach codziennych zajęć uczymy realnych umiejętności zawodowych oraz kompetencji ułatwiających pracę w zmiennym środowisku biznesowym. Zapewniając codzienny, bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami wierzymy, że nasza szkoła jest pierwszym, najważniejszym stopniem w karierze. Dążymy do tego, by co najmniej 95% naszych absolwentów po ukończeniu szkoły znalazło zatrudnienie w wymarzonym zawodzie.


Patron medialny:


 

mm

Oficyna MM

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze powstało w 2002 roku, rozpoczynając swoją działalność w obszarze publikacji prawno-oświatowych. Naszym pierwszym produktem, który do dziś cieszy się dobrą opinią Czytelników, był „Niezbędnik Dyrektora Szkoły” – zbiór fachowych artykułów, porad prawnych, opinii ekspertów i wzorów dokumentów. Wychodząc z obszaru oświaty, wydawnictwo rozszerzyło swą działalność również na publikacje kierowane do poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz domów pomocy społecznej.


dyrektor

Dyrektor Szkoły

Czasopismo od 1994 r. wspiera kadrę kierowniczą oświaty w realizacji codziennych zadań, wdrażaniu zmian i reform oświaty. Wyjaśnia, jak rozumieć prawo. Wyznacza wysokie standardy zarządzania placówkami.


Partnerzy:


 


szkoły da vinci

Szkoły Da Vinci.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Akademickie Da Vinci powstały w 2009 roku. W 2012 do grupy dołączyło Liceum Akademickie. Dziś w Da Vinci uczy się ponad 450 uczennic i uczniów. Wierzymy, że jest to efekt realizowanego przez szkołę nowego podejścia do edukacji. W naszym programie i projektach edukacyjnych uwzględniamy naturalne dla wieku dzieci i młodzieży potrzeby rozwojowe. 


Froebel

Froebel 

Froebel.pl to grupa edukatorów, pracowników akademickich, nauczycieli, dyrektorów przedszkoli i szkół, dla których dobro dziecka jest najwyższą wartością. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy innowację edukacyjną opierającą się na koncepcji pedagogicznej niemieckiego pedagoga - Friedricha Froebla. Obecnie koncepcja ta jest spopularyzowana w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Holandii, Szwajcarii, Japonii, Chinach, we Włoszech oraz innych krajach.


przedszkole

Przedszkole 136 w Poznaniu 

Przedszkole ma za zadanie ukształtowanie myślącego człowieka, wspieranie indywidualnego rozwoju każdego dziecka, przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. U podstaw rozwoju przedszkola leżą wymagania państwa wobec przedszkoli, określone w rozporządzeniu o nadzorze pedagogicznym.

 


nowik

Wydawnictwo Nowik  

Wydawnictwo zostało powołane do życia przez dr. Jerzego Nowika, nauczyciela akademickiego WSP w Opolu (obecnie Uniwersytet Opolski). Uznał on, że książki, które prócz walorów naukowych posiadają istotne znaczenie praktyczne w procesie edukacji, powinny być wydawane szybko, zgodnie z potrzebami szkoły – nauczycieli i uczniów. Ta idea sprawnego procesu edytorskiego, spełniającego konkretne oczekiwania szkolne, skłoniła go do założenia wydawnictwa i wkrótce zyskała sobie duże uznanie. Coraz częściej zgłaszali się do edytora nauczyciele z dużym doświadczeniem pedagogicznym, miłośnicy regionu oraz inne osoby z interesującymi propozycjami nowych książek.


Learnetic

W Learnetic SA wierzymy, że każdy uczy się inaczej. Dzięki takiemu podejściu stworzyliśmy rozwiązania, które od 2010 roku znalazły uznanie w ponad 30 krajach świata na 4 kontynentach