ATW4.jpg

Aqua gimnastyka

Wg filozofii SPA woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy – wycisza, relaksuje, ale również pobudza i stymuluje do działania.
Środowisko wodne jest doskonałym otoczeniem dla aktywności fizycznej. Aqua gimnastyka w Akademii III Wieku to ćwiczenia wzmacniające i choreograficzne wykonywane w wodzie, przy odpowiednio dobranej muzyce. Są zarazem korzystne dla usprawniania organizmu jak i świetną zabawą. 

Dla kogo jest Aqua gimnastyka ATW?
Program aqua-gimnastyki został przygotowany specjalnie dla słuchaczy ATW tak, aby wykorzystywane modyfikacje ćwiczeń zaspokajały naszą potrzebę ruchu, wzmacniały mięsnie oraz usprawniały stabilizację i koordynację.
Kameralne grupy pozwalają dostosować zajęcia do uczestników sekcji. Z aqua gimnastyki mogą korzystać osoby, o zróżnicowanym stanie kondycji oraz takie, które ze względu na różne schorzenia i nadwagę nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych formach aktywności na sali. W wodzie odciążony jest układ kostno-stawowy, w związku z tym jest to zalecany i bezpieczny rodzaj ruchu dla osób, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami.

Jakie są korzyści programu aqua gimnastyki ATW?
Podczas ćwiczeń w środowisku wodnym powstają wiry, które delikatnie masują ciało, a siła wyporu poprawia pracę żył. Pobudzone zostaje krążenie w tkankach, które przyspiesza usuwanie toksyn i spalanie tkanki tłuszczowej.
Siła wyporu wody działa na zanurzone ciało, co wywołuje poczucie lekkości, a tym samym większej sprawności. Środowisko wodne umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń, które na lądzie byłyby niemożliwe do zrobienia. Ponadto woda stawia bardzo duży opór ruchom, poprzez swoją gęstość – kilka razy większą niż powietrze, co korzystnie wpływa na zwiększenie siły mięśni. Ruchy wykonywane w środowisku wodnym są trudniejsze niż na lądzie, a wykorzystywany specjalistyczny sprzęt ukierunkowuje pracę odpowiednich grup mięśniowych.
Aqua gimnastyka ATW to korzystna aktywność fizyczna, dająca mnóstwo radości i satysfakcji z osiąganych umiejętności. 

UWAGA!

Zajęcia nie wymagają umiejętności pływania.

Prowadzimy zajęcia na dwóch poziomach:

  • basic - przeciętna intensywność, również dla osób z ograniczeniami ruchowymi;
  • fit - o zwiększonej intensywności,  w tych zajeciach mogą brać udział również osoby nie uczestniczące wcześniej w sekcji.
ZAPRASZAMY OD NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO NA ZAJĘCIA W NOWYM OBIEKCIE W MIEŚCIE:

FABRYKA FORMY (Centrum handlowe Posnania, ul. Pleszewska 1):
- kameralny basen w nowoczesnym klubie sportowym,
- wygodne, przestronne szatnie, wyposażone w suszarki, prysznice,
- możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu w podziemiach obiektu oraz windy bezpośrednio wjeżdżającej do klubu,
- przystanek tramwajowy Kórnicka tuż przy wejściu do klubu,
- w cenie zajęć możliwość skorzystania z sauny suchej i mokrej lub popływania w basenie po zajęciach.

PROWADZĄCA:

mgr inż. Marlena Muchowiecka - absolwentka wydziału Żywienia Człowieka Technologii Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Menedżera Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Instruktor rekreacji ruchowej wielu specjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym. Pasjonatka zdrowego stylu życia oraz wszelkich form fitness, głównie zajęć w wodzie oraz nordic walking. Propagator prozdrowotnych zajęć typu pilates i aquafitness. Certyfikowany instruktor zumby®, zumbaKids®, zumby aqua® cuban salsa fit, spinning®, nordic walking (Fundacja Aktywni/Nordic Walking Polska oraz Polska Federacja Nordic Walking)posiadający międzynarodowe uprawnienia INWA. Medalistka I i II Mistrzostw Polski oraz zawodów nordic walking. Łączy pracę zawodową z nieprzerwaną pasją, w której realizuje się mierząc swoje sukcesy skalą satysfakcji klientów. Stawia na ciągły rozwój i wszechstronność, poprawną metodykę zajęć, a także odpowiednio dobraną muzykę. Latynoskimi rytmami oraz pozytywną energią zaraża innych i porywa do ćwiczeń. Właściciel Studio Formy Synergia w Poznaniu.