Aktualności

Stwórz minidzieło sztuki interaktywnej

3R Studio zaprasza  do podjęcia eksperymentalnej inicjatywy twórczej

Zaczęło się od kalendarza na rok 2015, który powstał w oparciu o prace studentów i absolwentów kierunku grafika. Kalendarz został zauważony m. in. przez 3R Studio - partnera kierunku grafika. Specjaliści od dynamicznej grafiki 3D dla smartfonów i technologii rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality - AR) docenili talent i umiejętności naszych studentów i zaproponowali podjęcie wspólnej,  eksperymentalnej inicjatywy twórczej - projektu KalendARz.

3R Studio zaprasza na cykl warsztatów projektowych związanych z nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy zajęć wezmą na „warsztat” studencki kalendarz, a ich celem będzie opracowanie na każdy kolejny miesiąc minidzieła sztuki interaktywnej. Będzie to swobodna interpretacja każdej kolejnej pracy zamieszczonej w kalendarzu. W efekcie powstanie aplikacja mobilna, dzięki której posiadacze kalendarza będą mogli obejrzeć w Augmented Reality interaktywne sceny - zaprogramowane przez 3R Studio, opracowane i narysowane przez studentów.

Warsztaty skierowane są głównie do studentów grafiki, ale zapraszamy również przedstawicieli innych kierunków, którzy interesują się technologiami 3D. Warsztaty to okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Szybki wzrost sprzedaży urządzeń mobilnych i ich ciągle malejące ceny powodują, że na rynku brakuje specjalistów w zakresie technologii rzeczywistości rozszerzonej, a umiejętności w tym zakresie są na wagę złota.

Pierwsze zajęcia już 9 marca o godz. 17.00, sala N107. Zapraszamy!

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, prosimy o przesyłanie swoich zgłoszeń na adres: agata.skibicka@wsnhid.pl

W zajęciach mogą wziąć udział wyłącznie studenci WSNHiD.

Pobierz kalendarz

Strony: 1 

Powrót do listy