Aktualności

Studenci doradztwa i coachingu staną do walki podczas IX Gali Sportów Walki w Stepnicy

Wolontariusze z CDV wspólnie z bokserami oraz zawodnikami Muay Thai, K1, MMA zawalczą o zdrowie 3 letniej Marceliny

21 sierpnia już po raz 9. Stepnica stanie się stolicą sportów walki. Na ringu zmierzą się najlepsi zawodnicy z różnych dziedzin sportu. Organizatorem Gali charytatywnej jest Fundacja Talent Promocja Sport i Urząd Miasta i Gminy Stepnica, a współorganizatorem Stowarzyszenie PROGRESSUM. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się również studenci kierunku doradztwa i coaching - Klaudia Baranowska, Dominik Baranowski, Mariusz Dera, Kacper Andrzejewski, Karolina Dycfeld, Sergiusz Szajek, Marcin Koronowski.

Na ringu zmierzą się zawodnicy z Polski, Białorusi, Rosji, Tajlandii, Belgii i Francji. Patronat nad imprezą objął wielokrotny mistrz świata Dariusz "Tiger" Michalczewski - informuje Krzysztof Kaczemba, dyrektor Fundacji Talent Promocja Sport, organizator gali w Stepnicy. Walką wieczoru będzie pojedynek Muay Thai z udziałem Marcina Parchety, wielokrotnego mistrza Polski w tej dyscyplinie, który zmierzy się z Soufian El Hammouchi z Belgii. Zawodnik przekaże swoją gażę na rehabilitację małej Marcelinki, która od urodzenia zmaga się z wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową i niedowładem nóg.

Tego dnia walkę podejmą również wolontariusze z CDV. Może nie staną na ringu, ale ich rola jest równie ważna. Wspierają organizatorów nie tylko w przygotowaniach całego wydarzenia, ale również pozyskują sponsorów, przygotowują upominki dla uczestników, będą czuwali nad przebiegiem imprezy. Mój znajomy - Krzysztof Kaczemba, który jest członkiem zarządu Fundacji Talent Promocja Sport organizuje charytatywnie Galę Sportów Walki już 9 raz z rzędu. Jak co roku staram się wesprzeć starania, bo cel jest szczytny. Naturalne dla mnie było, że kiedy poznałam studentów z mojego kierunku, chciałam nie tylko z nimi studiować, ale też angażować się właśnie w takie tematy. Jesteśmy zgraną ekipą i chętną do pomocy. Skoro mamy chęci i możliwości, a przy okazji możemy dobrze się bawić i pomóc Marcelince to trzeba iść za ciosem – mówi Karolina Dycfeld, studentka kierunku doradztwo i coaching.

Jednak Gala to nie jedyna atrakcja. Przez cały dzień organizowane będą atrakcje dla dzieci i dorosłych. W programie znalazły się m.in.: zawody sportowe, mecz piłki nożnej, występy zespołów tanecznych, wokalistów, licytacje. Podczas całej imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na rehabilitację dziewczynki.

Trzymamy kciuki za zawodników CDV i życzymy powodzenia!

 

Szczegółowy program oraz opis wydarzenia znajduje się na FB.

Strony: 1 

Powrót do listy