Aktualności

Sprawdź, czy doradztwo i coaching na II stopniu jest dla Ciebie.

Zapisz się na warsztaty "Wykorzystanie coachingu w edukacji" w Collegium Da Vinci i sprawdź, czy sposób pracy, tematyka, współuczestnicy oraz prowadzący zajęcia spełniają Twoje oczekiwania.

 

Zdobądź nową wiedzę! Spotkaj się z nami, podyskutuj, spróbuj czegoś nowego!

Jeśli studiujesz dowolny kierunek na I stopniu w Collegium Da Vinci i rozważasz pozostanie z nami na II stopniu, zapisz się na warsztaty przybliżające kierunek doradztwo i coaching. Warsztaty poprowadzi wykładowczyni na kierunku doradztwo i coaching, Małgorzata Chełkowska-Dorna. Będziesz miał okazję sprawdzić w praktyce, czy sposób pracy, tematyka, współuczestnicy oraz prowadzący na tym kierunku zajęcia spełniają Twoje oczekiwania.

dic

Czego nauczysz się na warsztatach?

Podczas warsztatu pokażemy czym jest, a czym nie jest ciągle owiany tajemnicą coaching, a także wyposażymy uczestników w kilka narzędzi, gotowych do użycia w pracy pedagogicznej.

Pokażemy 2 praktyczne możliwości wykorzystania coachingu w swojej pracy przez absolwentów kierunku edukacja prorozwojowa:

  • Pracę z grupą i indywidualne podejście coachingowe w procesach: wychowawczym i nauczania
  • Coachingowe podejście do pracy z kadrą pedagogiczną zarówno z perspektywy funkcji dyrektorskiej jak i zewnętrznego szkoleniowca dla rad pedagogicznych.

Dlaczego warto?

Każde nowe pokolenia to nowe wyzwanie, nowi rodzice i nowe, niewypowiedziane wymagania stawiane kadrze pedagogicznej. Pracując jak nauczyciel w ujęciu coachingowym możesz się z łatwością dostosować do zmieniających się wymagań, pracować efektywniej z dziećmi, znajdować z nimi porozumienie nawet w najtrudniejszych sytuacjach, a także walczyć wypaleniem zawodowym szukając nowych dróg rozwoju.

Nieustanne zmiany w obszarze edukacji nie powinny być dla nauczycieli zagrożeniem, a szansą!
Warsztat pokaże w jaki sposób każdą zmianę przekuć w szansę rozwoju dla siebie, a nawet okazję do stworzenia dochodowego biznesu. Wiele placówek oświatowych zmaga się z problemami kadrowymi, wychowawczymi, czy rekrutacją, a tam, gdzie rodzi się problem, musi urodzić się także rozwiązanie; to właśnie tworzący się pusty obszar rynku na specjalistyczne, dedykowane szkolenia dla kadry pedagogicznej i zarządzającej w placówkach oświatowych.

Prowadzenie: Małgorzata Chełkowska-Dorna

Właściciel i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions. Jest seminarzystką w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a we współpracy tej instytucji z Teatrem Nowym w Poznaniu recenzuje także książki na konferencjach dla nauczycieli. Prowadzi szkolenia dla nauczyciel z zakresu współpracy z rodzicami, a także rozwoju kompetencji miękkich ( w pracy z dziećmi agresywnymi ).

Jest autorką i głównym trenerem w projekcie realizowanym w ramach współpracy z Wydziałem Oświaty w Poznaniu. Projekt zakłada wyposażenie kadry pedagogicznej w nowoczesne kompetencje pozwalające na efektywne podejście do procesu nauki. W projekcie wzięło udział już ponad 25 placówek oświatowych. 

Certyfikowany trener efektywnej nauki i szybkiego czytania w Europejskim Instytucie Edukacji, prowadziła grupy warsztatowe dzieci i młodzieży, wreszcie stworzyła własny program efektywnej nauki. Autorka licznych projektów edukacyjnych, a także półkolonii fabularnych organizowanych Poznaniu od 6 lat obsługując ponad 1000 dzieci rocznie.

Kiedy?

4.06.2017 | godz. 10.00

Strony: 1 

Powrót do listy