Aktualności

Spotkanie naukowe w Rotundzie - eduScrum

Zapraszamy na seminarium pt. „eduScrum - od edukacji przemysłowej do edukacji Agile”. Spotkanie poprowadzi Paulina Orbitowska-Fernandez.

Spotkania naukowe w Rotundzie już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Collegium Da Vinci. Cykliczne spotkania to otwarte seminaria i warsztaty metodologiczne organizowane przez Katedrę Edukacji i Nowych Mediów w CDV. Skierowane są do naukowców, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych popularyzacją nauki i edukacji.

Podczas najbliższego spotkania pt. „eduScrum − od edukacji przemysłowej do edukacji Agile” porozmawiamy o tym, jak:

 • wyglądają Kompetencje Przyszłości
 • zmienić system edukacji, aby wspierał młodych ludzi w ich rozwoju
 • zmienić system edukacji, aby wspierał nauczycieli w ich rozwoju

Z eduScrum uczniowie stają się twórcami i właścicielami procesu uczenia się, co bezpośrednio przekłada się na ich wewnętrzną motywację, radość z poznawania świata oraz lepsze rezultaty. W eduScrum w centralnym miejscu stawiany jest koncept uczenia się, a jest to:

 • efektywne uczenie się,
 • uczenie się komunikacji i współpracy,
 • lepsze poznawanie siebie,
 • uczenie się, jak być twórcą swojej edukacji.

EduScrum zawarte jest w 4C:

 • Creativity - Kreatywność. Dostęp do własnych, nieograniczonych zasobów pozwalających na swobodne i twórcze działanie. 
 • Collaboration - Współpraca. Środowisko, w którym panuje zasada win-win ( wygrany-wygrany), gdzie błąd jest widziany, jako zasób, a nie przeszkoda do dalszego działania. 
 • Communication - Komunikacja. Otwarte komunikaty, oparte o obserwacje, nastawione na czytelny feedback, pozbawione subiektywnej oceny.
 • Critical Thinking - Krytyczne myślenie. Prowadzące do poszukiwania, weryfikacji źródeł, inspirujące do tworzenia i budowania poczucia wartości w każdym.

Seminarium poprowadzi Paulina Orbitowska-Fernandez

Zapraszamy 8 grudnia, o godz. 12:00 do Collegium Da Vinci. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

 

SPOTKANIE NAUKOWE W ROTUNDZIE
8 grudnia | 12:00

PROWADZĄCA:


Paulina Orbitowska Fernandez

Paulina Orbitowska-Fernandez

Politolog, nauczyciel języka angielskiego, pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora szkoły. Z licznych podróży, nauk społecznych oraz edukacji czerpie wiedzę i inspirację do tego by być liderem zmiany w oświacie. eduScrum jest dla niej połączeniem wiary w nieograniczone zasoby dzieci i młodzieży, w ich chęć i możliwości aktywnej współpracy opartej na szacunku i empatii z efektywnością zawartą w Scrum. Dzieci i młodzież są dla niej niegasnącym źródłem inspiracji, radości i poczucia sprawczości. Wierzy, że to, co dostaną na początku swojego życia od rodziców i nauczycieli jest ich zasobem na zawsze. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, Studia podyplomowe liderów oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas oraz Studia podyplomowe z Porozumienia Bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas. Wierzy, że społeczne zmiany, w tym w świecie edukacji, można oprzeć o uważność oraz empatię, które otwierają drogę do efektywnej komunikacji i współpracy. Jest zwolennikiem zasady „Connection before correction” i ciężko pracuje, aby stała się ona jej codzienną praktyką.

Strony: 1 

Powrót do listy