Aktualności

Somewhere, someday, something, someone

Gdzieś, kiedyś, coś, ktoś..Zapraszamy na wystawę prac studentów I roku grafiki

7000 p.n.e. w  /Jaskini Dłoni / w Santa Cruz w Argentynie nasi przodkowie pozostawili ślady. Ciekawe, że był to zbiorowy zapis i że były to ślady kobiecych dłoni.

„Kiedy kopiowałam tę pracę, błąd w zapisie wprowadził czarny prostokąt, który w części zakrył pierwotny zapis. Idąc dalej tym tropem pomyślałam, jak ważny jest PRZYPADEK, który uruchamia naszą WYOBRAŹNIĘ i jak często podążamy drogą tego, co zobaczymy, usłyszymy, dotkniemy i jak ważne jest abyśmy byli otwarci na  sygnały, które wysyła nam świat i jego mieszkańcy. Bądźmy więc otwarci i wolni od utrwalonych stereotypów w sztuce i przekonań, że raz zdobyta praktyka artystyczna wystarczy na całe życie. Z całym przekonaniem zapewniam Was, że nie wystarczy. Nieustanne POSZUKIWANIE to ryzyko, które podejmują ludzie prawdziwie wolni i pewnie też dlatego są szczęśliwi. Tego Wam życzę po doświadczeniu wspólnej przygody z Rysunkiem w roku akademickim 2016/2017" - prof. Izabella Gustowska.

26 czerwca zapraszamy do Collegium Da Vinci na otwarcie wystawy prac studentów I roku grafiki. pt. "Somewhere, someday, something, someone. Gdzieś, kiedyś, coś, ktoś..."  Wernisaż odbędzie się o godz. 14:00 w Galerii 2πR w rotundzie na parterze uczelni. Prace będzie można podziwiać do 26 lipca 2017 roku.

Autorzy:

Adriana Nowicka, Oliwia Nowak, Emma Mikołajczyk, Jan Walkiewicz, Natalia Nowak, Alena Yurenia, Cezary Odzimek, Martyna Śródecka, Olga Nowak, Adrianna Galewska, Marta Kaczmarek, Olivier Arteniuk, Alicja Pośrednik, Anna Pietrzak, Dawid Kamiński, Patryk Kielczyk, Anna Kostukevch, Michał Kołakowski, Krzysztof Rozwadowski, Kateryna Damaskina, Krzysztof Koźlik, Daniel Konnek

Opiekun:

Prof. Izabella Gustowska

Strony: 1 

Powrót do listy