Aktualności

Scenariusze rozwoju polskiej gospodarki

20 marca zapraszamy na wykład dr. hab. Andrzeja Rzońcy - Głównego Doradcy Rady i Zarządu FOR założonego przez prof. Leszka Balcerowicza

Collegium Da Vinci oraz Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju zapraszają na wykład pt. „Scenariusze rozwoju polskiej gospodarki”, który wygłosi dr hab. Andrzej Rzońca.

W trakcie spotkania będzie można uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. Jakie są scenariusze rozwoju polskiej gospodarki oraz prognozy dotyczące wzrostu PKB, rynku pracy, eksportu i inwestycji w naszym kraju na lata 2017-2018? Jak oceniać odporność polskiej gospodarki na wstrząsy, które mogą w nią uderzyć z zagranicy? Wreszcie, jakie są szacunki wpływu anty-reform wprowadzanych przez rząd na potencjał gospodarczy (fundamenty gospodarcze) Polski, od którego zależy podatność gospodarki na powstawanie nierównowag oraz – przede wszystkim – tempo naszego rozwoju w dłuższej perspektywie?

Spotkanie odbędzie się 20 marca w godz. 15:00 - 16:30 w Collegium Da Vinci,  ul. gen. T. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Prosimy o potwierdzenie udziału w wykładzie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 19 marca 2017 r.

Dr hab Andrzej Rzońca - Ekonomista, Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Główny doradca Rady i Zarządu FOR założonego przez prof. Leszka Balcerowicza. Laureat m.in. nagrody Fundacji Kronenberga oraz nagrody Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk.


Forum Obywatelskiego Rozwoju to wiodący polski think-tank, który zajmuje się rzetelną analizą polityki gospodarczej i prawa oraz przygotowuje rekomendacje dla rządzących i dla opinii publicznej. Eksperci FOR regularnie opracowuję autorskie raporty i analizy dotyczące polityki gospodarczej w Polsce, analizują trendy na świecie i komentują bieżące wydarzenia mające wpływ na gospodarkę, zwłaszcza rozwiązania ograniczające wolność gospodarczą. Punktem wyjścia FOR jest długookresowy wzrost gospodarczy i stałe poszanowanie zasad państwa prawa.

 

Strony: 1 

Powrót do listy