Aktualności

"Robienie nielotnych gier w nielotnym czasie"

Zapraszamy na spotkanie z szalonym naukowcem gier wideo – Mikołajem „Sos” Kamińskim

UWAGA! Z POWODU CHOROBY NASZEGO PRELEGENTA SPOTKANIE JEST ODWOŁANE. O NOWYM TERMINIE POINFORMUJEMY WKRÓTCE.

Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu spotkań  z aktywnymi przedstawicielami branży gier komputerowych i video. Już w marcu gościem będzie Mikołaj „Sos” Kamiński. Mikołaj to szalony naukowiec gier wideo, twórca McPixel, Thelemite i wiele innych gier, o których nikt nigdy nie słyszał. Kiedyś nauczyciel. W przyszłości superbohater. Obecnie pracuje nad Mosh Pid Simulator.

Wykład pt. „Robienie nielotnych gier w nielotnym czasie” odbędzie się 9 marca o godz. 18:00 w Collegium Da Vinci w sali R340. Spotkanie jest otwarte dla studentów CDV oraz uczestników spoza uczelni. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.


ROBIENIE NIELOTNYCH GIER W NIELOTNYM CZASIE | 9 MARCA | COLLEGIUM DA VINCI | SALA R340


Mikołaj „Sos” Kamiński

Sos Sosowski robi najgorsze gry na świecie, ale gracze i tak je kochają. Jego gry są pełne błędów, mają toporną grafikę, a humoru nie powstydziłby się Monty Python. Jego pseudonim – Sos Sosowski – doskonale oddaje jego abstrakcyjne spojrzenie na świat, którym zaraża innych przez swoje produkcje. Pierwsze produkcje powstawały jeszcze 17 lat temu, kiedy Sosowski był dwunastolatkiem. Używał wtedy antycznego już komputera Commodore 64, a jego pierwsza gra była prostym symulatorem... kucharza. Większość jego produkcji (a dotychczas stworzył ich ponad 100), powstała podczas imprez typu Game Jam, gdzie nad jedną grą pracuje się kilka godzin. Jedną zdążył zaprogramować w ciągu 10 minut! W takim tempie ciężko mówić o tytule stworzonym na wysoki połysk, ale nie jest to element, na którym Sosowskiemu szczególnie zależy.

Źródło: innpolnad.pl

 

Strony: 1 

Powrót do listy