Aktualności

Produkcja filmowa: możliwości, ryzyka i specyfika polskiego rynku

5 sierpnia zapraszamy na spotkanie z producentem filmowym Kamilem Przełęckim

Na początku sierpnia trzy poznańskie kina studyjne: Muza, Rialto i Pałacowe połączą siły w ramach wspólnej inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje. Wspólnie stworzą wydarzenie, wydarzenie, które zaspokoi filmowe potrzeby Poznaniaków.

Nic Się Tu Nie Dzieje to zbiór projekcji filmowych i wydarzeń towarzyszących, które będą się odbywały w Poznaniu w dniach 5 – 9 sierpnia. Filarami programu będą przedpremierowe pokazy filmów z najważniejszych europejskich festiwalu filmowych i wydarzenia specjalne, takie jak spotkania z twórcami, chodzony maraton filmowy, spacery po filmowym Poznaniu czy warsztaty dla dzieci.

Najważniejszymi punktami poznańskiego życia będą wówczas trzy kina studyjne: Rialto, Muza i Pałacowe. Do filmowej inicjatywy przyłączyło się również Collegium Da Vinci. To właśnie w murach uczelni  5 sierpnia w godz. 15:00 – 19:00 odbędzie się spotkanie z producentem filmowym Kamilem Przełęckim, którego tematem będzie: produkcja filmowa – możliwości, ryzyka i specyfika polskiego rynku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Kamil Przełęcki - producent filmowy, ekspert ekonomiczny, wykładowca. Kierował produkcją takich filmów jak „Katyń" (reż. A.Wajda), „Zemsta" (reż. A.Wajda), „Wyrok na Franciszka Kłosa” (reż. A.Wajda) czy "Statyści" (reż. M.Kwieciński). „Barbórka” (M.Pieprzyca) „Król życia” (reż. J.Zieliński) oraz seriali TV: „Oficerowie” (reż. M.Dejczer), „Stacyjka” (reż. R.Piwowarski). Ekspert ekonomiczny PISF; wykładowca kierunków związanych z mediami: Akademia Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach - Wydział Radia i Telewizji.

 

 

Strony: 1 

Powrót do listy