Aktualności

Prawne i ekonomiczne aspekty zakazu handlu w niedzielę

18 kwietnia zapraszamy na wykład Rafała Trzeciakowskiego oraz Patryka Wachowca z Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju

Obowiązująca od 2018 r. ustawa o zakazie handlu w niedzielę jest pierwszym od dawna aktem prawnym, który bezpośrednio wpływa na wszystkich obywateli – przedsiębiorców, pracowników i konsumentów. Collegium Da Vinci oraz Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju zapraszają na wykład pt. „Prawne i ekonomiczne aspekty zakazu handlu w niedzielę”, który wygłoszą Rafał Trzeciakowski oraz Patryk Wachowiec z FORu. Prelegenci opowiedzą o skutkach wprowadzenia nowej ustawy oraz zmierzą się z argumentami jej zwolenników i przeciwników.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 13:15 w Collegium Da Vinci na ul. Gen. T. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.PRAWNE I EKONOMICZNE ASPEKTY ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ | CDV| 18 KWIETNIA | GODZ. 13:15


Rafał Trzeciakowski

Ekonomista FOR, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich i doktorant w SGH w Warszawie. Absolwent ekonomii i ekonomicznej analizy prawa w SGH. Stypendysta na University of Wisconsin-Madison w USA i Fudan University w Chinach. Wcześniej zatrudniony w Warszawskim Instytucie Studiów Ekonomicznych (WISE, obecnie WiseEuropa). Realizował projekty m.in. dla Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz w ramach Siódmego Programu Ramowego UE. 

Patryk Wachowiec 

Analityk prawny FOR, absolwent studiów europejskich na Uniwersytecie Warszawskim, student analizy danych (Big Data) w SGH. Były pracownik Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu RP. Autor opinii prawnych dla posłów i organów Sejmu, były współpracownik sejmowej Komisji ds. Petycji oraz korespondent Europejskiego Centrum Badań Parlamentarnych i Dokumentacji (ECPRD). Od 2015 roku prezes Fundacji Centrum Analiz dla Rozwoju (CADR). W swojej pracy łączy zastosowanie narzędzi informatycznych do prawa i procesu legislacyjnego. Interesuje się głównie prawem konstytucyjnym i prawem Unii Europejskiej, a także propaguje jawność życia publicznego.

 


 

Strony: 1 

Powrót do listy