Aktualności

Marek Kamiński w CDV

2 grudnia zapraszamy na spotkanie z jedynym podróżnikiem, który zdobył dwa bieguny Ziemi w tym samym roku

4000 kilometrów, 100 dni.

16 marca 2015 roku Marek Kamiński wyruszył w pieszą podróż z Kaliningradu do Santiago de Compostela – śladem Muszli Świętego Jakuba. Znany polski podróżnik i poszukiwacz przygód, człowiek, który w jednym roku zdobył biegun północny i południowy, pokonał jedną z najdłuższych tras pielgrzymkowych w Europie, która prowadzi przez Rosję, Polskę, Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię już w grudniu odwiedzi Collegium Da Vinci.

Chociaż wcześniej zdobył już oba polarne bieguny Ziemi, wspiął się na Mont Blanc, Kilimandżaro i przeszedł Pustynię Gibsona w Australii, dopiero wędrówka drogami i bezdrożami Europy okazała się jego najtrudniejszym przedsięwzięciem. Była to nie tylko wyniszczająca,  licząca ponad trzy tysiące kilometrów trasa, ale również podróż w głąb siebie. Marek Kamiński podczas swojej wędrówki spotkał się z mieszkańcami i rozmawiał o tym, co według nich jest w życiu najważniejsze. Poznanych ludzi pytał o to, jakie znaczenie współcześnie mają takie pojęcia jak: prawda, dobro, szczerość, uczciwość, duchowość, miłość, szacunek czy uważność.

Tym razem podróżnik spotka się ze studentami Collegium Da Vinci, aby opowiedzieć o swojej wędrówce, wrażeniach, doświadczeniach. Wyjaśni również dlaczego była to najważniejsza wyprawa w jego życiu. Spotkanie będzie okazją do rozmów z podróżnikiem, zadawania pytań oraz zdobycia dedykacji w książce.  Zapraszamy 2 grudnia o godz. 11:00 do Collegium Da Vinci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Podczas spotkania zostanie wyemitowany film dokumentalny „Pielgrzym” o wyprawie Marka Kamińskiego szlakiem Camino w reżyserii Jana Czerlewskiego. Nasz gość zaprezentuje również książkę „Trzeci biegun”, czyli opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, własnego duchowego bieguna, na szlaku, wokół którego rodziła się tożsamość dzisiejszej Europy.

Spotkanie z Markiem Kamińskim poprowadzi Adam Sołowiński - student I roku kierunku mediaworking.

Strony: 1 

Powrót do listy