Aktualności

Konferencja Fascynujący świat matematyki.

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, terapeutów, psychologów, edukatorów i pedagogów współpracujących z dziećmi w zakresie edukacji matematycznej, a także studentów pedagogiki do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwijania umiejętności matematycznych dzieci.

 

Zastanowimy się nad tym, jak zaciekawiać dzieci matematyką.

  • Jak wspólnie z nimi odkrywać matematykę?
  • Jak poczuć świat liczb?
  • Jak doświadczać i dostrzegać matematykę w otaczającej nas rzeczywistości?
  • Jakie warunki są potrzebne do kształtowania tzw. „zaradności matematycznej”?
  • Jak tworzyć zadania, aby intrygowały dzieci i inspirowały do samodzielnego eksperymentowania w poszukiwaniu rozwiązania? 

Podczas sesji plenarnej zostaną zaprezentowane przez badaczy edukacyjnych, a zarazem praktyków wypracowywane w polskich i szwedzkich ośrodkach metody wspierania rozumowania matematycznego dzieci.

Warsztaty, które proponujemy w drugiej części konferencji, stworzą przestrzeń do „popróbowania w działaniu” przedstawionych metod, a także odniesienia zawartych w nich propozycji do praktyki zawodowej uczestników konferencji.

Sesja dyskusyjna otworzy pole dzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z edukacją matematyczną. Oddanie głosu praktykom umożliwi podjęcie „gorących wątków”, które są dla nich szczególnie ważne, zwłaszcza w sytuacji zachodzącej zmiany w oświacie. Będzie to również okazja do wzajemnych inspiracji oraz (współ)kreowania nowych pomysłów i rozwiązań praktycznych.

 

Więcej informacji o konferencji
Beata Zamorska
beata.zamorska@cdv.pl

Marta Majorczyk
marta.majorczyk@cdv.pl

 

 

 


Zapisz się na konferencję

Wybierz warsztaty, w których chcesz wziąć udział (po wcześniejszym zapisaniu się na konferencję) 

Strony: 1 

Powrót do listy