Aktualności

Kompas#5 Curiosità

25 stycznia zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu ciekawości!

Rozpoczynamy nowy rok i ruszamy z kolejną edycją Kompasu. Kompas to cykl spotkań organizowanych przez Katedrę Coachingu i Zarządzania CDV, który odbywał się w poprzednim roku akademickim. Tym razem podczas spotkań odkryjemy tajemnice Leonarda da Vinci i nawiążemy do 7 zasad, którymi Leonardo kierował się w swoim życiu. Nazywane są one 7 zasadami w drodze do genialności człowieka. To właśnie te zasady, będą towarzyszyły nam w kolejnych odsłonach Kompasu. Pierwszą z nich, tj. Curiosità– nienasycona ciekawość życia i pragnienie ciągłej nauki, prelegenci omówią podczas styczniowego spotkania. Uczestnicy dowiedzą się  czym jest ciekawość, dlaczego umiejętność zadawania pytań jest tak ważna, z jakiego powodu pytania są ważniejsze od odpowiedzi.

Leonardo da Vinci był ciekawy otaczającego go świata, zafascynowany matematyką z artystyczną duszą. Jak pisał „Pragnienie wiedzy jest naturalną cechą ludzi dobrych”. Aby skutecznie zdobywać wiedzę niezbędna jest umiejętność i potrzeba zadawania pytań. To właśnie Curiosità, szeroki wachlarz zainteresowań oraz kwestionowanie przyjętych norm świadczyła o jego geniuszu.

W ramach spotkań praktycy i uznani specjaliści z zakresu coachingu i zarządzania, podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawią ciekawe przykłady, odpowiedzą na pytania. Pozostawimy również miejsce na dyskusję i networking.

Formuła spotkań jest prosta: spotykamy się raz w miesiącu (rozpoczynając od stycznia 2017), by wysłuchać prelekcji zaproszonych gości (każda ok. 30min.). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Zapraszamy 25 stycznia o godz. 18:00 do sali R340 (III pietro).

Podczas Kompasu#5 w roli prelegentów wystąpią:

  • Agnieszka Deja, „Ciekawość – pierwszy stopień do piekła? O tym co pomaga, a co szkodzi w praktyce profesjonalnego coacha.”
  • Błażej Marciniak, „Kto pyta nie błądzi… A co, jak zabłądzi? Czyli kilka słów o dylematach młodego coacha.”

Gościem specjalnym będzie dr Marcin Fabjański, „Możliwości ciekawości". Totalitarne instytucje ją zwalczają. Według niektórych religii pcha nas w stronę piekła. Liberalni myśliciele zrobili z niej bożka. Czy zawsze warto być ciekawym? A może istnieje coś takiego jak niezdrowa ciekawość, przed którą nas ostrzegano, gdy byliśmy dziećmi? Poddajmy ciekawość filozoficznej obróbce. 

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Nyc – studentka II roku kierunku doradztwo i coaching.

 

KOMPAS #5 Curiosità
25 stycznia | 18:00

PRELEGENCI:


dr Marcin Fabjański

Trener, pisarz, autor filmów dokumentalnych, wykładowca na kierunku edukacja prorozwojowa oraz doradztwo i coaching w Collegium Da Vinci. Autor pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej "Stoicyzm Uliczny" i książki "Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu". Twórca unikalnych szkoleń i autorytet z zakresu filozofii życia i treningu mentalnego. Pisarz i autor filmów dokumentalnych nagrodzony między innymi Grand Pressem i nagrodami Independent Press Association w Nowym Jorku. W magazynie "Coaching" prowadzi autorską rubrykę "Metafizyka dla neurotyka", w "Dużym Formacie" felieton "Architektura emocji". Regularnie pisze do Magazynu Świątecznego "Gazety Wyborczej" i "Forbesa." Twórca Szkoły Filozofii Dostrojenia do Procesu Życia: www.selfoff.com


Agnieszka Deja

Akredytowany coach Międzynarodowej Federacji Coachingu (ACC ICF – Associated Certified Coach International Coaching Federation); członek ICF Global, dyrektor poznańskiego oddziału ICF Polska, certyfikowany trener modelu FRIS. Architekt, którego bliskość ludzkich potrzeb zaprowadziła na studia prawnicze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie negocjacyjne stało się inspiracją do kreatywnej współpracy z ludźmi. Specjalizuje się w pozytywnej komunikacji, oferując odkrywanie, poznawanie i rozwijanie własnych umiejętności. Entuzjastka gier coachingowych ( praktyk metody Points Of You ), które skutecznie wykorzystuje w procesach indywidualnych oraz grupowych. Współtwórca programu kierunku „Narzędzia coachingowe w zarządzaniu” na krakowskiej WSEI oraz coachingu łódzkiego Centrum Rozwoju i Edukacji. Przedsiębiorca z pasją - rozwija swoją firmę coachingową Mindland, jednocześnie zaangażowana w działania portalu Coachspace.


Błażej Marciniak

Student II roku kierunku doradztwo i coaching w Collegium Da Vinci. Entuzjasta niestandardowych podróży i języków obcych, psychologii i publicznego przemawiania. Odkrycie zainteresowania człowiekiem w ujęciu holistycznym zawdzięcza studiom medycznym, które odłożył na rzecz trenerstwa oraz profesjonalnego rozwoju w dziedzinie coachingu. Łączy swoje pasje, by inspirować, porywać i zachęcać innych do zmian nawet największych sceptyków.

Strony: 1 

Powrót do listy