Aktualności

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów

25 września 2016 w CDV jedyny w kraju festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu CSR

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to nowa atrakcyjna marka na mapie działań CSR w Polsce. Jedyny w kraju festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu Corporate Social Responsibility (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Collegium Da Vinci zostało partnerem honorowym wydarzenia. 

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” ma charakter konkursu najlepszych krótkich form filmowych (w tym filmów promocyjnych i reklamowych) wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Jest też przeglądem najlepszych filmów dokumentalnych poświęconych takiemu rozwojowi, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości zaspokojenia ich potrzeb.

Do udziału w I Festiwalu Filmów odpowiedzialnych „17 Celów” organizatorzy zakwalifikowali filmy promocyjne i reklamowe według prostych kryteriów: filmy muszą poruszać ważne problemy społeczne, upowszechniać założenia społecznej odpowiedzialności biznesu i pokazywać je w praktyce, a także propagować uniwersalne wartości. Oczywiście nie bez znaczenia jest ich wysoki poziom artystyczny. Do organizatorów dotarły 52 filmy, z czego do konkursu zakwalifikowano 16.

Festiwal odbędzie się w Collegium Da Vinci 25 września (sala A001), w dniu pierwszej rocznicy Szczytu ONZ, na którym ogłoszono Agendę ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawarte w niej 17 Globalnych Celów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak wcześniej należy pobrać wejściówkę, impreza ma mieć charakter cykliczny i organizowana będzie w formacie zielonego wydarzenia. Zielone wydarzenia (ang. green event) to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego, czyli ograniczające czy też redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędność energii i materiałów – mówi Joanna Mieszkowicz z Fundacji Aeris Futuro, wspierającej organizatorów w zakresie utrzymania standardów zielonego wydarzenia.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz programem wydarzenia.

Strony: 1 

Powrót do listy