Aktualności

Digital transformation - jak zmienia się na naszych oczach biznes i jego otoczenie

Gościem CDV będzie inżynier, który od 25 lat zajmuje się bankowością. Prywatnie śpiewa, nie tylko w trakcie jazdy Harleyem. 28 marca zapraszamy na wykład Piotra Czarneckiego - prezesa Raiffeisen Polbank

Piotr Czarnecki rozpoczął swoje życie zawodowe w bankowości na stanowisku managera w Polskim Banku Rozwoju. Poznał banki od podszewki wspinając się po szczeblach kariery. Był dyrektorem w Kredyt Banku, wiceprezesem Rabobank Polska, prezesem Zarządu spółki Getin SP S.A., którą z sukcesem wprowadził na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2003 jest szefem Raiffeisen Bank Polska, obecnie Raiffeisen Polbanku.

Prezes Raiffeisen Polbank jest dobrym organizatorem, studiował na  Politechnice Warszawskiej na Wydziale Organizacja i Zarządzanie, a następnie kontynuował naukę na uczelniach amerykańskich, najpierw na Harvardzie, a potem na Uniwersytecie Columbia. W wywiadzie dla Polskiego Radia podkreśla, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w głowy ludzi i tej zasadzie hołduje także w swoim banku.

Prywatnie jest muzykiem (flecistą) i chórzystą z ponad 45-letnim stażem. Śpiewał w wielu warszawskich chórach i zespołach kameralnych, w męskim zespole wokalnym Des Singers. Dodatkowo jest miłośnikiem jazdy na Harleyu. 

Piotr Czarnecki poza tym, że jest bankierem, melomanem i harleyowcem jest również doskonałym mówcą i showmanem. Dwa lata temu, podczas Inauguracji Roku Akademickiego Collegium Da Vinci wygłosił bardzo intrygujący i zaskakujący wykład pt. „Paradygmat muzyczny, czyli rzecz o doskonałej organizacji”. Nie było to typowe wystąpienie, którego można było się spodziewać po prezesie banku.

Paradygmat muzyczny był opowieścią o perfekcyjnie funkcjonującej organizacji, jaką jest orkiestra. Struktura orkiestry była wzorem doskonałej firmy, w której każdy zna precyzyjnie swoje miejsce, zadania i odpowiedzialność za ostateczny wynik. Prezesowi na scenie towarzyszyła Orkiestra Warsaw Camerata, a publiczność, stała się jej częścią.

W marcu Piotr Czarnecki ponownie odwiedzi Collegium Da Vinci. Tym razem tematem wykładu będzie „Digital transformation – jak zmienia się na naszych oczach biznes i jego otoczenie”. Czym tym razem zaskoczy Prezes Raiffeisen Polbank? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne. Nie będzie nudno.

Zapraszamy 28 marca o godz. 10:00 do Auli Artis w Collegium Da Vinci. Wstęp na wykład jest bezpłatny, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. 

 

 

Strony: 1 

Powrót do listy