Aktualności

Collegium Da Vinci na Poznań Game Arena

Historia gier pokazana w trzech różnych kontekstach oraz powrót do tytułów, które na trwałe zapisały się w ważnej historii rynku gamingowego to nowy projekt Collegium Da Vinci, Estrady Poznańskiej oraz Fundacji Indie Games Polska.

Wystawa organizowana przez Collegium Da Vinci, Estradę Poznańska i Fundację Indie Games Polska odbyła się podczas Poznań Game Arena, 6-8 października 2017 i swoją interaktywnością znacznie różniła się od typowych muzealnych ekspozycji. Na wystawie można było zobaczyć historie gier z trzech różnych perspektyw. Pierwsza z nich, wystawa statyczna, opowiadała historię rozwoju gier. Druga odbyła się w specjalnej strefie filmowej, gdzie odwiedzający mogli podziwiać 4 produkcje filmowe obrazujące czas pionierów, magię gier 8bitowych oraz dalszą profesjonalizację gier. Była też część interaktywna, z możliwością zagrania w kultowe tytuły gier w tym Electro Body, Firefight, Robbo.

Od lat podczas PGA stawiamy na aspekt edukacyjny tworząc między innymi Game Industry Conference, czy też organizując od lat strefę Retro Games. W tym roku wraz z Fundacją Indie Games Polska, Estradą Poznańską i Collegium Da Vinci postanowiliśmy pójść o krok dalej organizując wystawę Muzeum Gier Wideo – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor targów Poznań Game Arena -  Jesteśmy pewni, że dla młodych ludzi strefa, w której mogli zobaczyć od czego rozpoczynała się historia gier, będzie wydarzeniem wyjątkowym i na długie tygodnie pozostanie w ich pamięci.

Jednym z organizatorów wystawy było Collegium Da Vinci, w którym już od października zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów – Projektowanie gier i mediów interaktywnych. Nic więc dziwnego, że CDV zaangażowało się w projekt.

Poznań Game Arena to dla miłośników gier komputerowych najważniejsze targi w Polsce. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współtworzenia wystawy poświęconej historii gier komputerowych, odbywającej się w trakcie PGA. Wśród studentów, absolwentów i pracowników Collegium Da Vinci jest wielu sympatyków gier. Z ciekawością obserwujemy  rozwój branży mediów interaktywnych i sami podążamy tym tropem. Nie zapominamy jednak o korzeniach i kultowych tytułach, które każdy gracz powinien znać. Wystawa była doskonałą okazją, aby cofnąć się w czasie i pograć na „zabytkowym” sprzęcie – Agata Skibicka, PR Manager CDV.

#GRAMYGRUBO

Strony: 1 

Powrót do listy