Aktualności

Ciekawe Zucha rozmowy

Nowe technologie, nowe media, nowy rynek pracy. Czy jest tak, jak nam się wydaje? Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Pszczołą – Chief executive officer Bee Talents.

Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Nowe technologie rewolucjonizują rynek zatrudnienia. Według raportu Gumtree „Aktywni - Przyszłość Rynku Pracy” zaledwie co dziesiąty Polak śledzi zmiany na rynku i aktualne trendy, żeby móc się do nich dostosować. Wiele osób twierdzi, że postęp technologiczny obniża zapotrzebowanie na nowych pracowników. Faktem jest, że wprowadzanie nowych technologii może powodować likwidację niektórych stanowisk pracy, ale też pozwala to na rozwój nowych branż oraz zawodów, które jeszcze kilka lat temu nie istniały. 

Niektórzy przewidują, że w przyszłości czeka nas era pracy zdalnej, bez etatów, w której większość ludzi będzie w stanie pracować z domu. Nie będziemy już związani tylko z jedną firmą. Zamiast tego czeka nas praca na wielu kontraktach i wykonywanie zleceń dla różnych podmiotów. Dla innych ta wizja przyszłości wydaje się bardziej marzeniem niż potencjalną rzeczywistością. Jak jest naprawdę?

Wspólnie z Zuchem, jednym z najpopularniejszych polskich blogerówpostanowiliśmy zasięgnąć informacji u źródła i poprosiliśmy o realną ocenę rynku pracy Aleksandrę Pszczołę - Chief executive officer Bee Talents. Aleksandra na co dzień wspiera polskie i zagraniczne firmy technologiczne w rekrutacji i employer brandingu. 25 stycznia w Collegium Da Vinci w rozmowie z Maćkiem Mazurkiem opowie czego naprawdę oczekują pracodawcy i jakie wynagrodzenie proponują.

Uwaga!

To będzie pierwsze spotkanie z cyklu Ciekawe Zucha rozmowy. Celem wydarzenia jest również promowanie osiągnięć studentów Collegium Da Vinci. Poza rozmową z gościem Zuch przewidział każdorazowo 10 min dla jednego studenta, który chciałby pochwalić się swoim projektem, pomysłem, planem na przyszłość. Z nadesłanych propozycji* Maciek wspólnie z gościem wybiorą osobę, która będzie miała szansę na prezentację i wysłuchanie opinii zaproszonych specjalistów, ale również uczestników spotkania.

Plan spotkania:

17:00 – 17:45 – Rozmowa z gościem

17:45 – 18:00 – Pytania

18:00 – 18: 10 – Prezentacja studenckiego projektu

18:10 – 18:15 – Komentarz gościa

18:15 – 18:25 – Pytania

18:25 – Rozmowy w kuluarach

 Wstęp na spotkanie jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

* Propozycje i opis projektu prosimy przesyłać do 16 stycznia na adres: agata.skibicka@cdv.pl

 

CIEKAWE ZUCHA ROZMOWY
25 stycznia | 17:00 | COLLEGIUM DA VINCI


Aleksandra Pszczoła

Założycielka i CEO firmy Bee Talents. Niespożyte pokłady energii dzieli między budowaniem swojego biznesu, wystąpieniami na wydarzeniach branżowych, graniem w squasha i poznawaniem świata przyrody z córką Julką. Zawodowe szlify zdobywała w Netguru, gdzie w ciągu roku, za pomocą działań HR marketingowych, powiększyła zespół programistyczny z 50 do 100 osób. Obecnie, wraz z zespołem Bee Talents, swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z Klientami z całego świata, wspierając ich w budowaniu zespołów, tworzeniu marki pracodawcy i usprawnianiu procesów wewnętrznych. O sukcesie jej młodej firmy świadczy to, że w ciągu pierwszego roku powiększyła zespół z 2 do 10 osób i podwoiła przychody. Ma ogromny apetyt na życie i ciągle uczy się jak skuteczniej rozwijać nowoczesne organizacje. Jako pierwsza zastosowała narzędzie V2MOM na potrzeby budowania strategii marki pracodawcy. Cały czas rozwija tę metodę w oparciu o nowe doświadczenia.


Maciek Mazurek

Bloguje od stycznia 2009 roku. W tym czasie udało mu się zbudować społeczność zgromadzoną wokół swoich blogów zuchrysuje.pl i zuchpisze.pl, a teraz na ZUCH.media – połączeniu obu blogów. Wykładowca w Collegium Da Vinci. Trzykrotny finalista konkursu BLOG ROKU. Wygrał kategorię ArtBlogi w konkursie BLOGROKU 2012. Otrzymał też wtedy Wyróżnienie Główne. Od 2011 jest na liście Jasona Hunta „Najbardziej wpływowych blogerów w Polsce”.

Pojawia się na imprezach startupowych jako mentor. Udało mu się też wygrać Startup Sprint Edukacja 2013 oraz Startup Weekend Kids Poznań 2016. W styczniu 2012 roku założył własne Zuchowe Studio i jest szefem samego siebie. Robi komercyjne komiksy, projektuje loga, infografiki, www, czy opakowania. Zajmuje się również przygotowywaniem tekstów do druku. Współpracował m.in. z takimi markami jak: Luxtorpeda, Intel Polska, Disney Polska, Danone, Greenpeace, BZ WBK, WSB, Kompania Piwowarska, Powiat Poznań, Znak,  Arka Noego, Deloitte, Prudential, PayU, e24cloud, Agora, Chocolissimo i inne.

 

 

Strony: 1 

Powrót do listy