Aktualności

Business Mixer - inicjatywa dla firm zainteresowanych CSR

Konferencja Business Mixer skierowana jest do przedstawicieli firm i instytucji chcących poszerzyć swoje kompetencje i wymienić się doświadczeniami w zakresie CSR. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Miejsce spotkania: Collegium Da Vinci ul. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu
Organizator: Collegium Da Vinci,
Partner merytoryczny: White leaf,
Partnerzy: Volkswagen Poznań, Drużyna Szpiku, PRESS-SERVICE

Program konferencji:

9:30-10:00 Networking przy kawie 
10:00-10:10 Powitanie
10:10-10:40 Patrycja Kasprzyk, Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
"Nie taki diabeł straszny. Rozmawiaj ze swoim otoczeniem i wzmacniaj wiarygodność marki. Dialog z interesariuszami na przykładzie Fabryki Samochodów Nowej Generacji Crafter we Wrześni."
10:40-11:10 Łukasz Smolarek, White leaf. 
"Raportowanie danych pozafinansowych. Przygotuj się na nowe wyzwania."
11:10-11:25 Przerwa 
11:25-11:55

Dorota Raczkiewicz, Drużyna Szpiku
"By chciało się bardziej. Jak angażować jednostki i grupy do aktywności społecznej na bazie doświadczeń Drużyny Szpiku.”

11:55-12:25 Marcin Szczupak, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
"Trendy w komunikacji CSR." 
12:25-13:00 Networking przy kawie.


Prelegenci:

Łukasz Smolarek - Kierownik merytoryczny studiów CSR Management

Założyciel i dyrektor zarządzający firmy doradczej White leaf. Jest ekspertem i praktykiem z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu i budowaniu kompleksowych strategii CSR, PR oraz komunikacji. Pionier strategicznego CSR w Wielkopolsce. Od ponad 8 lat zajmuje się zarządzaniem strategicznym. Był odpowiedzialny za zespół tworzący nową strategię CSR na lata 2014-2016 dla Provident Polska S.A. Kierował pracami dedykowanej grupy roboczej ds. CSR, która przygotowała pierwszy w historii Provident Polska S.A. i pierwszy w sektorze pozabankowym raport społeczny przygotowany w oparciu o najnowsze wytyczne Global Reporting Initiative (GRI 4.0). Członek Grupy Roboczej ds. edukacji i upowszechniania CSR przy Ministerstwie Gospodarki. Był współzałożycielem i redaktorem prowadzącym AS BIZNESU – pierwszego w Wielkopolsce tytułu poświęconego CSR. Członek klubu Liderów i Liderek CSR przy Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Autor kilkudziesięciu strategicznych opracowań środowiskowych dla instytucji samorządowych w Polsce.


Patrycja Kasprzyk - Koordynator Działu Public Relations w fabryce samochodów użytkowych Volkswagen Poznań 

Członek Grupy roboczej ds. edukacji i upowszechnia CSR przy Ministerstwie Gospodarki. Koordynator ds. CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Volkswagen Poznań, specjalista z zakresu zaangażowania społecznego i dialogu z interesariuszami. Ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze PR, media relations, komunikacji wewnętrznej i sponsoringu. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu PR na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.  


Marcin Szczupak - Kierownik działu raportów medialnych PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 

Współtworzył pierwszą w Polsce agencję specjalizującą się w analizie mediów – Media Navigator. Specjalista w zakresie badań mediów - ma ponad jedenastoletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Konsultant medialny, autor analiz marketingowych i badań public relations. Pracował nad projektami dla kilkuset korporacji międzynarodowych, ministerstw, urzędów, agencji marketingowych i PR. Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku public relations oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing. Interesują go nowe media, rozwój i wykorzystanie technologii w przekazie informacji, zagadnienia public relations i marketingu, sprzedaży i zarządzania. Występował w charakterze eksperta opracowującego standard kompetencji dla zawodu: analityk informacji i raportów medialnych oraz jako ewaluator i członek komisji dla zawodów: analityk ruchu na stronach internetowych, broker informacji (researcher), menedżer zawartości serwisów internetowych i specjalista zarządzania informacją.


Dorota Raczkiewicz - Szefowa Drużyny Szpiku 

Od 2008 roku szefowa Drużyny Szpiku, czyli platformy, która skupia wolontariuszy propagujących ideę dawstwa szpiku, krwiodawstwa i transplantologii. Od 2010 roku prezes Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. Wraz z wolontariuszami przeprowadziła wiele akcji promujących dawstwo szpiku, czym przyczyniła się do rejestracji tysięcy nowych potencjalnych dawców szpiku. Dzięki jej Drużynie uratowano życie kilkunastu osobom. Pomysłodawca wielu nietuzinkowych przedsięwzięć, takich jak: program resocjalizacyjny w Poznańskim Zakładzie Poprawczym, Magiczne metamorfozy Mam dzieci chorych na nowotwory, Dni Mamy Onkologicznej czy pierwsza charytatywna drużyna biegowa w Polsce. Skupiła wokół siebie setki wolontariuszy, otworzyła oczy, uszy i serca tysięcy osób. Dorota Raczkiewicz otrzymała od Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrny Krzyż Zasługi, wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Człowiek Roku, a także nagrodę za „uratowanie życia ludzkiego” przyznawaną przez Fundację im. Hanki Bożyk. Jej działania doceniono tytułem Poznańskiego Wolontariusza Roku, a Drużyna Szpiku pod jej wodzą każdego roku otrzymuje także wyróżnienia za swoją działalność. Jest członkiem Klubu Kobiet Przedsiębiorczych i Ligi Kobiet Sukcesu. Drużyna Szpiku nauczyła ją, że życie jest kruche, delikatne i nie trwa wiecznie, dlatego nie warto czekać na lepszy moment, ten tu i teraz jest najlepszy.

Strony: 1 

Powrót do listy