Aktualności

BIZNES KREATYWNIE #1

9 marca zapraszamy na bezpłatne warsztaty strategiczne - Poznaj pokolenie Millenialsów

Już w marcu rozpoczynamy nowy cykl spotkań dla przedsiębiorców. Raz w miesiącu wspólnie z Design Thinking Poznań stawimy czoła wyzwaniom, z którymi na co dzień mierzą się firmy. Stworzymy przestrzeń do poszerzania wiedzy, ćwiczeń, dyskusji i przede wszystkim współpracy między uczestnikami warsztatów. Co miesiąc temat przewodni spotkania będzie inny. Formuła zajęć została skonstruowana w taki sposób, aby zaprezentować oraz wykorzystać jak najwięcej narzędzi design thinking. Wierzymy, że ta aktywna forma przyniesie uczestnikom wiele korzyści i przyczyni się do budowania nowego modelu kultury organizacji.

Na pierwszy ogień bierzemy pokolenie Millenialsów. Podejdziemy do tematu z perspektywy globalnej wymiany pokoleń oraz odwołamy się do naszych osobistych doświadczeń. Przeanalizujemy dlaczego dwudziestolatkowie na rynku pracy różnią się od swoich poprzedników, z czego to wynika i jak dostosować nasze firmy do potrzeb młodych.

W części warsztatowej, wypracujemy rozwiązania typowych sytuacji pojawiających się w codziennej pracy, które angażują różne pokolenia. Przyjrzymy się zarówno tematowi motywacji jak i warunków pracy, pozyskiwania nowych pracowników oraz uczenia się od siebie nawzajem. Zróżnicowana grupa, zarówno pod kątem wieku jak i branży, pozwoli na wymianę doświadczeń i przedstawienie konkretnych przykładów.

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz przyszłych przedsiębiorców, dla których ważne są: rozwój firmy, satysfakcja pracowników, zadowolenie klientów, tworzenie nowych usług i produktów.

Pierwsze warsztaty w ramach cyklu Biznes kreatywnie odbędą się 9 marca, w godz. 16:00 - 18:30 w Collegium Da Vinci. Zajęcia poprowadzi Iwona Gasinska-Mulczyńska - twórca i właścicielka firmy Design Thinking Poznań. Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Biznes kreatywnie #1 Poznaj pokolenie Millenialsów

William Strauss i Neil Howe w swoich badaniach przyjrzeli się kilkudziesięciu amerykańskim pokoleniom, sięgając wstecz aż do XVI wieku.  Odkryli ciekawe zjawisko istnienia stałego cyklu trwającego mniej więcej 80-90 lat. W pełnym cyklu daje się zauważyć cztery odrębne etapy pokrywające się z wymianą pokoleniową. Opisali je w głośnej książce „Generations”. Książka ta zrewolucjonizowała podejście do planowania kampanii politycznych. Następnie idea wartości i treści powtarzających się jak zwrotki piosenki w kolejnych cyklach zagościła na stale do świata biznesu.

Podczas spotkania prowadząca przybliży teorię cyklów pokoleniowych, która doskonale tłumaczy zmiany, które obserwujemy zarówno w podejściu młodych do pracy, jak i do życia w ogóle. Zaprezentuje co dla różnych pokoleń jest ważne i dlaczego.

Harmonogram spotkania

  1. Mini wykład - wprowadzenie do tematu
  2. Warsztat / ćwiczenia w grupach
  3. Przedstawienie efektów prac grup / dyskusja na forum

BIZNES KREATYWNIE #1 Poznaj pokolenie Millenialsów
9 marca | 16:00

PROWADZĄCA:


Iwona Gasinska-Mulczyńska

Twórca i właścicielka firmy Design Thinking Poznań, projektantka, specjalistka budowania wizerunku firm. Buduje strategie komunikacji i designu. Posiada 20-letnie doświadczenie w biznesie oraz w pracy w międzynarodowym środowisku. Studia na kierunku graphic design ukończyła na Academy of Art University w San Francisco, ze specjalizacją corporate identity. Wiedzę o biznesie pogłębiała na studiach Executive MBA na Aalto University w Helsinkach. Od 1994 zaangażowana była w tworzenie skutecznych wizerunków firm w pracowniach designu w USA i Polsce. 

"Wyznawca" praktycznego aspektu designu w biznesie. Wierzy w rolę projektanta jako pośrednika/tłumacza między przedsiębiorstwem a klientem, dlatego duży nacisk kładzie na zrozumienie procesów gospodarczych i strategii firm, z którymi pracuje. Ważna dla niej jest forma współpracy z klientem, stawia na współtworzenie i praktyczne wykorzystanie doświadczeń. Doradza właścicielom firm w tworzeniu planów rozwoju organizacji. Obecnie pasjonuje ją projektowanie struktur i systemów biznesowych.

 

Strony: 1 

Powrót do listy