Aktualności

Aula Polska Poznań #17

Kolejna Aula to "IoT wokół nas - Nieskończone możliwości Internet of Things". Widzimy się 8 marca w CDV!

Aula Polska to inicjatywa non-profit stworzona w 2007 roku, która promuje kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Na spotkaniach Auli prezentowane są młode firmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. Podczas każdej Auli odbywa się 3 do 6-ciu prelekcji zaproszonych gości. Aula Polska to społeczność – skupiona wokół regularnych spotkań inicjatywy. Darmowe spotkania są dostępne dla każdego chętnego, a ich celem jest tworzenie ekosystemu sprzyjającemu innowacji firm i wspierającego aktywne postawy gospodarcze. 

aula 17

#17 spotkanie poświęcone jest tematowi Internet of Things. O IoT można mówić wiele - pojawia się w coraz to innych obszarach na rynku. Zmienia branżę medyczną, ma swój udział w dbaniu o środowisko, zwiększa możliwości marketingowców czy ułatwia nam funkcjonowanie we własnym domu.

Więcej o Internet of Things opowiedzą nasi Prelegenci:

  • Natalia Kobza, The Keryx Group - "New economy: mainstreaming circular economy through IoT"

http://www.keryxgroup.com/
Współpracownik The Keryx Group, grupy zajmującej się działaniem na rzecz innowacyjnej gospodarki i rozwoju Inteligentnych Miast. Grupa Keryx to firma członkowska unijnego konsorcjum AIOTI oraz w październiku 2015 firma założycielska polskiego Klastra IOT. Project Manager ogólnopolskiego programu "Miasto Świadome". Założycielka Student Forum w Artificial Intelligence and Society Journal, członkini TC 9.5. Technology, International Culture and Stability Committee (TECIS). Mentor Summer Academy "World beyond the box" ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management). Autorka artykułów na temat zrównoważonego rozwoju, innowacji oraz przywództwa w biznesie.

  • Krystian Bergmann, Fibaro - "Internet Rzeczy Naprawdę Ważnych"

https://www.fibaro.com/pl/
Mieszka i pracuje w Poznaniu gdzie od początku jest częścią projektu Fibaro, który stał się jednym z największych brandów Smart Home i flagowym producentem urządzeń Internetu Rzeczy. 
Fibaro tworzy oraz produkuje urządzenia dla branży Smart Home w swojej fabryce w Poznaniu, a z firmy, która początkowo powstawała w garażu przerodziło się w przedsiębiorstwo zatrudniające blisko 400 osób.
Krystian początkowo był silnie związany z procesami wsparcia technicznego oraz zapewniania jakości oprogramowania i produktów. Obecnie skupia się na strategicznych projektach IoT i zwinnym połączeniu biznesu z projektami technologicznymi. Współpracował z firmami takimi jak Apple, Samsung, NEST, Philips, oraz prowadził projekty z największymi firmami telekomunikacyjnymi na świecie. Jest entuzjastą internetu rzeczy i transformacji jaką za sobą niesie. 
Na Auli Krystian opowie Wam jak Internet Rzeczy zmienia świat oraz jakie wyzwania za sobą niesie.

  • Jędrzej Kociński, StethoMe™ - "Medycyna przyszłości - czy dzięki IOT będziemy leczyć się nie wychodząc z domu?"

http://stethome.com/
Jędrzej Kociński ma wieloletnie doświadczenie B+R, prowadzi badania z pogranicza kognitywistyki, psychoakustyki i biofizyki. Doktor nauk fizycznych. Od 2007 roku adiunkt na Wydziale Fizyki w Instytucie Akustyki UAM. Swoją wiedzę przekuwa w biznes - Jędrzej jest współtwórcą StethoMe™, gdzie pełni rolę kierownika B+R (Chief Science Officer).

  • dr inż. Paweł Prociów, Sensorberg - "IoT - nowa nazwa, stare problemy"

https://www.sensorberg.com/
Ekspert w dziedzinie Bluetooth i innych technologii IoT. W swojej karierze pracowałem dla światowych liderów technologicznych jak Gemalto, Qualcomm, Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Mam tytuł doktora otrzymany od uniwersytetu w Nottingham za badania nad zastosowaniem czujników bezprzewodowych w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie pracuję nad wdrożeniem technologii beacon na szeroką skalę na Polskim rynku. Wkrótce ruszamy z nową platformą proxi.cloud oferującą nowy wymiar mobilnych usług zbliżeniowych.

button zapisz się

 

 

Strony: 1 

Powrót do listy